Etiketa: is_tag

Berisha akuzon Yuri Kim se ‘shkeli ligjet e Shqipërisë dhe Amerikës’.
Kryetari i grupit të Foltores i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka dalë ditën e sotme në deklaratën e përjavshme me gazetarët, teksa ka bërë një rezyme të ngjarjeve të ndodhura në vendin to...
Berisha për ambasadorin britanik: I korruptuar nga Rama për të më shpallur ‘non grata’
Nga Rajmonda Basha Kryetari i demokratëve, Sali berisha në një konferencë për mediat ka hedhur akuza për ambasadorin britanik në Tiranë Alastar King Smith se është shkaktar për sh...
Goditi Berishën me grusht, lihet në burg Gert Shehu
Gjykata e Apelit ka caktuar masën arrest me burg për shtetasin Gert Shehu që goditi me grusht liderin demokrat Sali Berisha në protestën e 6 dhjetorit. 31 vjeçari ka thënë para Gjykatës se “dua...
Ish-kryeministri thirret për të dëshmuar por nuk pranon, zëdhënësi i tij: Nuk e denjon këtë polici politike
Sot ish kryeministri, Sali Berisha është thirrur që të dëshmojë në polici për sulmin e djeshëm ndaj tij. Sipas zëdhënësit të tij, Alfred Lela dhuna u pa live dhe Berisha reagoi me deklaratat për s...
Berisha u qëllua me grusht në fytyrë, shoqërohen dy truprojat e tij! Ish-kryeministri jep sot dëshminë në polici
Sot ish kryeministri, Sali Berisha pritet të paraqitet në drejtorinë e Policisë së Tiranës për të dëshmuar mbi sulmin e djeshëm ndaj tij. Mbrëmjen e djeshme janë shoqëruar në polici për të dhënë d...
Ku ishte Ilir Meta (që i bie më të fortit) kur ia hodhën ‘knock-out’ pikën e tij të dobët?
Nga Ardit Rada Një ditë para Samitit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Sali Berisha deklaroi se Tirana do të lebetitej nga protesta e 6 Dhjetorit. Dy ditë më parë, duke u përpjek...
Primaret e ‘Rithemelimit’/ ‘Proces farsë e manipulime, dorëheqje dhe pakënaqësi pas procesit.
Përmbyllja e numërimit për procesin e ‘Primareve’ ka sjellë edhe pakënaqësi tek kandidatë të cilët nuk kanë arritur të marrin numrin e votave që prisnin nga anëtarët dhe simpatizantët e Rithemelim...
Berisha refuzon njoftimin e Policisë: ‘Bulevardi do të mbushet si kurrë më parë!’
Ish-Kryeministri Sali Berisha e konsideron nul njoftimin që policia e shtetit i ka bërë dje që nuk e lejon organizimin e protestës më 6 dhjetor në Bulevardin e Tiranës sepse cenohet siguria kombët...
Berisha paralajmëron protestë në 6 dhjetor, ditën e Samitit të BE në Tiranë
Pasi u largua nga seanca plenare deputeti Sali Berisha nga oborri i Parlamentit deklaroi se populli opozitar do të vijë “në momentin e caktuar në Kuvend”, për t’i dhëne mesazh mazhorancës so...
Kaos në Kuvend, deputeti Berisha nuk lëshon foltoren; mblidhen tre a katër të tijtë
Seanca e kësaj të enjteje në Kuvend ka pasur tensione. Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka kërkoi vazhdimisht fjalën, ndërsa nënkryetarja Ermonela Felaj e ka refuzuar. Në mes të debat...