Etiketa: is_tag

Berisha pranon blofin me “Primaret”, kandidatë vetëm për 26 bashki, nga 61.
Berisha ka mbledhur Kryesinë e PD, ku do të bëhet miratimi i kandidatëve finalë. Por Kryesia po shqyrton emrat vetëm për 26 bashki nga 61 që kemi në total… Ish-kryeministri Sali Berisha ka miratuar...
Berisha hedh dyshime mbi ambasadorin britanik që mbrojti emigrantët shqiptarë para mediave britanike.
Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith, ka mbrojtur shqiptarët pas sulmeve të ditëve të fundit në mediat britanike. “Më duhet të them se jam i zhgënjyer nga raportimet e mediave ang...
Përtej ‘non gratas’ së Berishës nuk është vetëm korrupsionit, por edhe Rusia, thotë Rama
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në takim me qytetarët në Tropojë nuk ka lënë pa përmendur kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha i cili është i shpallur non grata nga SHBA-të.  S...
Rama nga Tropoja: Qëndrimi me ‘Non Gratën’ tregon në cilën anë je dhe Shqipëria me kë është.
Kryeministri Edi Rama iu ka folur tropojanëve për Sali Berishën ‘Non Grata’ nga aleati më i madh i shqiptarëve, SHBA. Për kreun e qeverisë, ky vendim duhet lexuar deri në fund, sipas së cilit fakt...
Lufta mes Alibeajt dhe Berishës për vulën e PD, shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit.
Gjykata e Apelit në Tiranë ka shtyrë vendimin për ankimimin e bërë nga grupi i Enkelejd Alibeajt, pasi në seancë nuk është paraqitur përfaqësuesi ligjor i PD-së së këtij grupi Indrit Sefa. Mëso...
Edi Rama publikon shifrat ku del se ka shpenzuar dy herë më pak se Berisha për udhëtime
Sali Berisha, kur ka qenë kryeministër i vendit ka shpenzuar dy herë më shumë se Edi Rama në vit, ndërkohë që ka pasur më pak se gjysmën e intensitetetit diplomatik të Kryeministrit aktual.  Rama...
Për shkak të aleancës me Berishën, amerikanët ndërpresin komunikimin me Ilir Metajn
Sali Berisha dhe Ilir Metaj kanë firmosur dje marrëveshjen elektorale për zgjedhjet vendore të 14 Majit. Por kjo marrëveshje nuk është pritur aspak mirë nga amerikanët.  Një burim diplomatik t...
Bardhi i PD: ‘Berisha s’është ofertë për Shqipërinë, as unë s’e votoj!’
Në procesin e negociatave mes 2 palëve të Partisë Demokratike, në tryezë nuk ka asnjë kërkesë për tërheqjen e padisë në Apel për vulën e partisë dhe as për çështjen ‘Non Grata’. Deputeti i PD-së, ...
Berisha i ka të gjalla viktimat e tij!
  Nga Ardit Rada Këto rreshta kam dashur t’i shkruaj muaj më parë kur Sali Berisha turrej në rrjete sociale për çështjen e një gazetari që i ‘dhunua’ fjala e lirë nga Edi Rama. Pas këti...
CDU e Gjermanisë nuk njeh Berishën si kryetar! Alibeaj dhe Bardhi vizitë në Berlin: PD nuk kthehet pas
Kreu i Grupit Parlamentar i PD-së, Enkelejd Alibeaj dhe deputeti demokrat, Gazment Bardhi kanë zhvilluar vizitë zyrtare në Berlin, ku kanë takuar deputetin e CDU/CSU të Bundestagut gjerman, Gunthe...