Etiketa: is_tag

Berisha-Meta në koalicion më 14 Maj, e njëjtë si në 6 Mars.
Në limite të afatit të përcaktuar nga KQZ për regjistrimin e koalicioneve, Sali Berisha duket se e ka gjetur rrugën për të hyrë në zgjedhjet e 14 majit dhe sërish shpëtimi i tij është Ilir Meta. ...
Edhe se pa vulë, Berisha firmos shkresën për KQZ, vetë si kryetar i PD
Edhe pse gjykata e Apelit vendosi të kthejë çështjen në shkallë të parë, duke lënë kështu Sali Berishën pa vulën e siglën e PD, ky i fundit pasditen e djeshme firmosi shkresën për KQZ-në, për regj...
Pak para protestës, pamjet me dron/ Ja sa militantë i janë përgjigjur thirrjes së Berishës në Bulevard
Ndonëse kanë kaluar disa minuta nga orari zyrtar, numri i qytetarëve që i janë bashkuar thirrjes së Sali Berishës për të protestuar duket të jetë i pakët. ABC News sjell pamjet me dron, pak par...
Celibashi paralajmëron Rithemelimi i PD mund të mos regjistrohet në zgjedhjet vendore. ‘Zgjidhni ngërçin!’.
Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ndodhur në mes të ‘luftës’ së Partisë Demokratike ka paralajmëruar mosregjistrimin në zgjedhjet vendore të partisë më të madhe opozitare në vend. I pyetur nga gazet...
Berisha shfrenon fantazinë: FBI e ka marrë Ramën peng në një ishull prej tri ditësh!
Kryeministri Edi Rama prej disa ditësh nuk është shfaqur në publik, e ndërsa sot njoftoi se ishte me grip. Mungesa e tij është komentuar shumë nga opozita, të cilët thanë se Rama po i shmangej deb...
Zaptoi foltoren, Lindita Nikolla përjashton Berishën nga Kuvendi
Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka përjashtuar nga seanca plenare Sali Berishën pasi ai i shoqëruar nga deputetët e tij bllokoi foltoren. "Kam ezaruuar dhe tërheqjen e vëmendjes dhe paral...
Kuvend/ Berisha bllokon foltoren: Të flasim për skandalin e zyrtarit të FBI! Mazhoranca e rrëzon
Sot është mbledhur Kuvendii i Shqipërisë. Ish-Kryeministri Berisha dhe deputetët e tij bllokuan foltoren dhe kërkuan mocion me debat me Ramën për çështjen e hetimeve në SHBA për ish zyrtarin e FBI...
Provat e reja mbi vrasjen e 21 Janarit/ Berisha mbron versionin e vjetër dhe thotë se ‘është manipulim’.
Sali Berisha, ish kryeminister ne 21 Janar 2011,  në një deklaratë për mediat ka reaguar lidhur me publikimin e një transkript komunikimi në radio nga qeveria për protestën e 21 janarit 2011, ku f...
Berisha kujtohet për një adresë tjetër ku mund të ankohet: Thirrje për Mark Zuckerberg dhe Elon Musk: Ndëshkoni Edi Ramën
Gjatë konferencës për shtyp me gazetarët, Sali Berisha lëshoi dhe një apel për drejtuesit kryesorë të rrjeteve sociale, Mark Zuckerberg dhe Elon Musk, që të ndalin atë që ai e quajti “terror d...
KQZ nis përgatitjet për zgjedhjet lokale, Berisha mbetet pa përfaqësues në KZAZ
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot ndarjen e komisionerëve në KZAZ-të për zgjedhjet lokale të 14 majit. PS do të propozojë 2 anëtarë për çdo KZAZ si partia më e madhe e mazhoranancë...