Etiketa: brexit

Britani: May kërkon të ndryshojë Nenin 50 duke detyruar Eurofilët
(Foto: Theresa May, kryeministre e Britanisë së Madhe) Nga Donna Rachel Edmunds/ Dhoma e Komunëve ka një takim sonte në mbrëmje, pasi qeveria kërkon mbështetjen e Parlamentit për të votuar r...
Amerika- një Brexit i Dytë?
  Frrok Çupi/ Nesër është dita e Votimeve në Amerikë. Pasnesër është përsëri “nesër në Amerikë”. Sepse pasnesër do të mund të kuptojmë cili do të jetë Presidenti i ri. Sot nuk mund të besoj...
Ekonomia e Mbretërisë së Bashkuar është rritur 0.5% në tre muaj pas votës së Brexit
  Ekonominë e Britanisë e ndihmoi sektori i shërbimit që të rritej më shpejt sa sa pritej në tre muajt pas votës së Brexit-it. Këtë e dëshmojnë shifrat zyrtare britanike Ekonomia u zgje...
“Ikën” Tony Blair, pas Shqipërisë, do të “rregullojë” Anglinë
  Frrok Çupi/ Ish kryeministri laburist i Anglisë Tony Blair ka çuditur botën. Dje ka dhënë një intervistë për Esquire Magazine ku ka thënë se do të kthehet në vijën e par të frontit po...
Vit i keq për prodhimin e verës Franceze
Prodhimi i verës Franceze duket e do të jetë 10 për qind më i ulët këtë vit se në vitin 2015 për shkak të të ftohtit në pranverë dhe valëve të nxehta tani, sipas një deklarate zyrtare. Një prod...
Trishtimi i Europës na çon në ferr?!
Frrok Çupi/ Sot  do të mblidheshin tre liderët kryesorë të Europës: Merkel, Holande dhe Renzi.  “Tre liderët kryesorë”, e thashë për politesë, se në fakt janë “tre liderët e mbetur”. Nesër e pasnes...
Faqja 14 prej 14« E para...1011121314