Etiketa: britani

Helmimi i spiunit: Si mund të hakmerret Britania kundër Rusisë? Do të largojë ambasadën Ruse?
Kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May është shtrënguar që të marrë “masa ekstensive” kundër Rusisë; por këto nuk krijojnë besueshmëri në shpjegime se si ish- spiuni dhe e bija u helmu...
BE praktikon dënime në ‘familje’. KE: Do të dënojmë Britaninë nëse Trump e përjashton nga tarifat.
Komisioni Europian ka ndërmarrë hapa të jashtëzakonshëm me kërcënime  se do të ngrejë padi ndaj Mbretërisë së Bashkuar në qoftë se presidenti Trump e përjashton Britaninë nga tarifat e Shteteve të...
Moti vrastar në Britani “më i ftohti në 27 vjet”. Po boshatisen dyqanet e ushqimeve.
Stuhia e borës dhe e acarit, që është emërtuar “Bisha e Lindjes” mund t’i ngrejë temperaturat më tej në të ftohtë në gjithë Britaninë. Qinda trena pritet të anulojnë udhëtimet ose të kufizohen. ...
FOTO: Shpërthim masiv në Leicester, Britani. Rrënohen dyqane dhe banesa- sipas policisë.
Forcat e Policisë kanë deklaruar një “incident madhor” pas një të dyshuari si shpërthim gazi  që ka shkaktuar shkatërrimin e dyqaneve dhe të pallateve në Leicester. Fotot e njëpasnjëshme tregoj...
Lajthit Junker: “Për Britaninë do të ishte më mirë sikur të më kishte mua kryeministër…”.
  Breitbart News e  quan ‘djallëzori' Junker, federalisti i BE dhe president i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka pohuar se do të ishte më mirë për Britaninë nëse ky do të ishte k...
Shtetasit e BE që po lënë Britaninë arrin numrin më të lartë në dekada.
Numri i qytetarëve të BE që largohen nga Mbretëria e Bashkuar, ka arritur në nivelin më të lartë prej dekadash, me 130,000 largime në një vit deri në Shtator, sipas shifrave. Por 220 mijë shtet...
Mediat britanike: Soros, pas bankës, është gati të përmbysë demokracinë Angleze!
George Soros është gati të përmbysë rezultatin e Brexit. E ka zbuluar e përditshmja britanike The Telegraph, e cila ka zhvilluar një investigim mbi lidhjet mes miliarderit që “shkatërroi Bank of E...
Britanikët, në shumicë, mbështesin vizitën zyrtare të Trump në Mbretërinë e Bashkuar.
Më shumë britanikë e mbështesin se sa e kundërshtojnë vizitën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald J. Trump.  Shumica mirëpresin vizitën në Mbretërinë e Bashkuar, sipas sonda...
President Macron po fiton ‘talent show-n’ politik.
Nga: Jonathan Miller/ Një si epidemi e goditjes së bretkosave është përplasur në Britani, ndërsa Emmanuel Macron po nis turin e tij të fitores në Britani. Ai u ‘fërkua’ me zonjën Theresa May me...
Simptomë e Kohës: Qeveria Britanike emëron një ‘Ministër për të Vetmuarit”.
Rënia e familjes tradicionale dhe e strukturave lokale të shoqërisë ka avancuar aq shumë saqë qeveria Britanike është detyruar të emërojë të ashtuquajtur Ministër për Vetminë. Vendimi i qeverisë k...
Faqja 22 prej 28« E para...10...2021222324...E fundit »