Etiketa: covid

Pronari i restorantit u arrestua pasi sfidoi mbylljen nga Covid në Toronto
Pronari i restorantit Adam Skelly u arrestua nga policia e Torontos të enjten pasi sfidoi urdhrin e mbylljes prej koronavirusit ‘Wuhan’ të qytetit për disa ditë, duke hapur restorantin e tij të ba...
Guvernatori Sejko: Pandemia rriti borxhin e jashtëm dhe kreditë e këqija.
Guvernatori Gent Sejko, këtë të enjte, ishte i ftuar në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, ku foli mbi situatën ekonomike në vend, pas krizës së COVID-19 por edhe tërmetit tragjik, ...
COVID19/ 656 raste të reja dhe 10 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka dhënë detajet për situatën e covid19 në 24 orët e fundit në vend. Janë kryer 2.174 testime, prej të cilave 397 janë testime janë kryer për ar...
Masat Anti-Covid / Ja si do të zhvillohet mësimi në shkollat 9-vjeçare dhe gjimnaze
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka zbuluar sot skenarët në lidhje me zhvillimin e mësimit të kombinuar, me prani fizike të nxënësve dhe atij ‘online’. Në një deklaratë për s...
“Askush të mos ketë frikë”, Rakacolli: Kapacitetet spitalore mjaftojnë për të trajtuar Covid-19
Kryetarja e Komitetit Teknik,Mira Rakacolli, duke folur në konferencë, deklaroi se duhet të mos kemi asnjë frikë. Rakacolli theksoi se kapacitetet spitalore do të mjaftojnë për të trajtuar Covi...
‘Askush se ndalon Prokurorinë të nis hetimet’ Akuzat se po fshihen viktimat e covid/ Rama: Të shash dhe të shpifësish nuk është Lulëzim i Demokracisë
Kryeministri Edi Rama me anë të një video ku u drejtohej qytetarëve u është përgjigjur akuzave të mbërritura nga ana e opozitës se ‘po fshihen viktimat e COVID’. Rama ka thënë se kjo nuk ësht...
14 persona humbin jetën dhe 565 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orë
  14 persona humbin jetën dhe 565 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit. Nga 2.084 testime të kryera për të dyshuar, 565 kanë rezultuar pozitivë, duke shënuar një ulje t...
Ndahet nga jeta Bashkim Kopliku, zëvendëskryeministër, ministër, politikan i shquar.
Covid-19, i ka kushtuar jetën një tjetër figure të njohur të vendit tonë. Së fundmi ka ndërruar jetë i prekur me COVID-19, ish-zv/kryeministri dhe ish ministri i brendshëm, Bashkim Kopliku. Bas...
Ditëlindja e një heroine njerëzore/ Rama dhe Manastirliu urojnë Najada Çomon, shefe e Spitalit Infektiv.
E gjendur në ambientet e punës, shefja e Spitalit Infektiv, doktoreshë Najada Çomo, një ndër figurat kyçe të përballjes së sistemit shëndetësor me pandeminë Covid-19, feston sot ditën e saj të lin...
lbana Fico: Deklaratat e Bashës marrëzi, përçmojnë punën e mjekëve. Larg duart nga sakrifica e mjekëve!
Drejtoresha e Intitutit të Shëndetit Publik Albana Fico, i ka konsideruar akuzat e fundit të kreut demokrat Lulzim Basha si marrëzi dhe në dëm të punës të bluzave të bardha. “Te qenit mjek ësht...
Faqja 1 prej 1812345...10...E fundit »