Etiketa: covid19

Ndahet nga jeta shkencëtari, fizikani dhe profesori 56-vjeçar! Artan Boriçi humb betejën me COVID.
Pas një beteje të vështirë me COVID-19, është ndarë në jeta në moshën 56-vjeçare fizikani i njohur, profesori i talentuar i Universitetit të Tiranës,  akademiku i asociuar Artan Borici, i cili ish...
AstraZeneca nuk ka pasur asnjë efekt anësor në vend. Rama dhe Manastirliu nga Durrësi: ‘Presim rekomandimet e EMA dhe OBSH’.
Procesi i vaksinimit të mësuesve është shtrirë në të gjithë Shqipërinë tashmë, pas nisjes nga Tirana vetëm pak ditë më parë. Në Durrës, Kryeministri Rama, bashkë me ministren e Shëndetësisë Ogerta...
COVID-19: 698 raste të reja dhe 12 viktima në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar shifrat e fundit lidhur me situatën e COVID-19 në vendin tonë. 698 raste të reja dhe 12 viktima janë shënuar së fundmi. Shifrat vijojnë të mbeten të larta n...
Shuhen dyshimet: Varianti britanik i COVID ka hyrë në Shqipëri! Zëvendësohen Çomo e Kalo në Komitetin Teknik me 3 anëtarë të rinj
Dyshimet e deri më tanishme janë konfirmuara! Në Shqipëri ka hyrë varianti i ri i COVID, ai i britanikëve që lidhet edhe me shtimin e rasteve të reja, më së shumti te moshat e reja. Kjo është përg...
Covid19/ Sot kanë humbur jetën 17 pacientë, janë konstatuar 631 raste të reja.
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, sh...
Studimi: 4 sëmundjet kronike që shkaktojnë nevojën e shtrimeve në spital për Covid-19
Deri tani e dimë se pacientët e shtruar në spital me Covid-19 të formës së rëndë, kanë shpesh sëmundje para-ekzistuese ose probleme të ndryshme shëndetësore. Ne jemi gjithashtu të vetëdijshëm se mbi...
Përhapja e varianteve të reja të Covid-19, Spanja bllokon fluturimet
Spanja vendosi ta zgjasë përsëri ndalimin e fluturimeve për personat që mbërrijnë nga Britania, Brazili dhe Afrika e Jugut, duke e shtyrë afatin deri në fund të marsit për të shmangur në këtë mëny...
Covid-19 në 24 orë/ Vetëm në Tiranë 300 raste të reja, 21 viktima dhe 819 raste të reja në gjithë vendin.
Koronavirusi vijon të shënojë shifra shqetësuese në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit, kanë humbur jetën 21 persona, ndërsa kanë rezultuar pozitivë 819 të tjerë. Nga 3372 testime të kryera,...
COVID19/ 20 viktima, fatkeqësisht; u vaksinuan 800 persona: Ministria e Shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 764 raste të reja me koronavirus, ndërsa kanë marrë dozat e vaksinave 800 persona. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 kanë ndërru...
COVID19. Infektohet Imzot Angelo Massafra, niset drejt Italisë.
Arqipeshkvi i Shkodrës dhe njëkohësisht Presidenti i Konferencës Ipeshkvore Shqiptare Shkëlqesia e Tij Imzot Angelo Massafra, ka rezultuar pozitiv me Covid- 19. Në njoftimin për mediat nga zyra...
Faqja 5 prej 49« E para...34567...102030...E fundit »