Etiketa: diber

Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra në Dibër
Lëkundje tërmeti, kësaj radhe në Veri të vendit. Vendi kishte rënë në qetësi që prej 21 shtatorit kur tërmeti 5.8 ballë ra në pjesën Verilindore të vendit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave ...
Sulmet mbi KZAZ Dibër/ 12 të arrestuar dhe 39 të tjerë në kërkim
Policia e Dibrës njofton se pas ngjarjeve të mbrëmshme në KZAZ-në nr.19 në Peshkopi,  janë arrestuar 12 persona, ndërsa 39 të tjerë janë shpallur në kërkim. Sipas policisë, arrestimi i tyre u b...
Dhunë në Dibër/ Sulmohet me bomba molotov KZAZ, 1 gazetar dhe 6 policë të plagosur
  Bomba molotov janë hedhur mbrëmjen e sotme në KZAZ-në nr.19 në Dibër. Protestuesit janë përleshur me policinë në përpjekje për të hyrë në ambientet e KZAZ-së. Top Channel raporton se nga...
Dibër: Protesta e rrugës dhunon traditën e malësorëve për dasmat. VIDEO
Në traditat e malësorëve për dasmat, askush nuk mund t’u presë rrugën kruhqëve dhe nuses. Nëse gjatë gjithë historisë mund të ketë ndonjë akt të tillë, ai është ndëshkuar shumë rëndë nga gjithë li...
Rama: Këngë dhe tituj për zyrtarët në detyrë?!… Jo!
Këngë për zyrtarë që janë akoma në jetë? Jo si deri më sot! As tituj honorifik për zyrtarët në detyrë. Këtë standard ka nisur kryeministri Rama duke refuzuar titullin ‘Qytetar Nderi’ akorduar në D...
FUNNY/ Demokratët rreth Bashës thërrasin ‘Nano ik!’. VIDEO
Demokratët e Dibrës që pritën Lulzim Bashën ‘më mirë’se në asnjë rajon tjetër, u bënë nja njëzet a tridhjetë vetë dhe i premtuan Bashës se do të vijnë në Tiranë për protestë në datën 16 Mars. P...
Basha i PD premton ‘t’u kthejë Shqipërinë’ shqiptarëve.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve me qytetarët në qytete të ndryshme të vendit, ndërsa sot ka qenë prezent në Dibër. Në bashkëbisedim me dibranët, lideri i PD-...
E dhimbshme: Çifti humb jetën tek udhëtonte me motor
Një aksident me pasojë vdekjen e dy personave, ka ndodhur sot pasdite në aksin rrugor Maqellarë- Peshkopi, ku një makinë u përplas me një motor. Ka humbur jetën drejtuesi i motorit,  një 34-vjeçar...
115 familje në Dibër janë izoluar nga bora.
  Dibra është një nga qarqet më të prekura nga reshjet e borës. Gazetari Enver Doçi raportoi për “BalkanWeb” se ka probleme në zonat e thella nga prania e akullit dhe ngricës në rrugë. Në ...
E rrallë/ Shoferi i ‘school bus’ rreh nxënësit që transportonte për në shkollë. VIDEO
Në Dibër, kamerat amatore të nxënësve që ndodheshin në autobuzin e shkollës, kanë regjistruar shoferin e furgonit të shkollës tek dhunon dy prej fëmijëve. Gazetarja Dorjana Bezat bën me dije pë...
Faqja 1 prej 41234