Etiketa: is_tag

Lajm i fundit/ Xhelal Mziu procedohet penalisht për ‘thirrje për armatosje!’
Pas deklarates së djeshme në Dibër, ku u shpreh se “çdo person i dyshimtë do ta pësojë njësoj si ai i Elbasanit”, është proceduar penalisht kandidati i PD-së, Xhelal Mziu. NJOFTIMI I POLICISE ...
Dibër/ Dy vëllezër vrasin fqinjin 50-vjeçar, arrestohet njëri prej tyre.
Konflikti për motive të dobëta i ka marrë jetën një 50-vjeçari. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Luzni të Dibrës. Autorët e ngjarjes së rëndë janë dy vëllezër, të cilët pasi e kanë plago...
Dibër. Fshati ‘çohet në këmbë’ për ta transportuar të sëmurën, por ajo humb jetën pa mundur të mbërrijë në spital
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Dibër, ku ditën e djeshme një e moshuar në fshatin Limnjan ka pasur nevojë për tu transportuar në spitalin e Peshkopisë, por ka humbur jetën rrugës. Të ri...
Ka nisur bora në disa zona të vendit, Korça e Dibra nën ‘pushtetin e bardhë’, bllokohen rrugët.
Thuajse në gjithë pjesën malore e kodrinore të vendit, që në orët e para te mengjesit, ka nisur të bjerë bore. Madje deri ne bregun e detit Adriatik në Lezhe dhe ne Velipoje ka nisur te zbardhe bo...
Reshje bore gjatë natës në Kukës e Dibër, qarkullimi vazhdon normalisht.
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve rrugore në rajonin verilindor pasi ky i fundit gjatë mbrëmjes së kaluar u ‘mbulua’ nga reshjet e borës. 👉Në rajonin Verior kryesisht...
18-vjeçari mbytet në lumin Drini i Zi, tre të rinj bënin rafting.
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga mbytja e një 18-vjeçari në ujërat e lumit Drini i Zi në Dibër. Burime për Top Channel bëjnë me dije se viktima quhet Edison Zuna dhe ai së bashku me tre sho...
Rafting në Drinin e Zi/ Një mundësi më shumë për sezonin turistik në Dibër
Turistë vendas dhe të huaj zgjodhën Drinin e Zi për të kaluar fundjavën, në nja aktivitet që pritet të shndërrohet në risinë e sezonit turistik në këtë zonë. Pushuesit dhe turistët, që zgjedhin...
Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra në Dibër
Lëkundje tërmeti, kësaj radhe në Veri të vendit. Vendi kishte rënë në qetësi që prej 21 shtatorit kur tërmeti 5.8 ballë ra në pjesën Verilindore të vendit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave ...
Sulmet mbi KZAZ Dibër/ 12 të arrestuar dhe 39 të tjerë në kërkim
Policia e Dibrës njofton se pas ngjarjeve të mbrëmshme në KZAZ-në nr.19 në Peshkopi,  janë arrestuar 12 persona, ndërsa 39 të tjerë janë shpallur në kërkim. Sipas policisë, arrestimi i tyre u b...
Dhunë në Dibër/ Sulmohet me bomba molotov KZAZ, 1 gazetar dhe 6 policë të plagosur
  Bomba molotov janë hedhur mbrëmjen e sotme në KZAZ-në nr.19 në Dibër. Protestuesit janë përleshur me policinë në përpjekje për të hyrë në ambientet e KZAZ-së. Top Channel raporton se nga...