Etiketa: is_tag

Dibër: Protesta e rrugës dhunon traditën e malësorëve për dasmat. VIDEO
Në traditat e malësorëve për dasmat, askush nuk mund t’u presë rrugën kruhqëve dhe nuses. Nëse gjatë gjithë historisë mund të ketë ndonjë akt të tillë, ai është ndëshkuar shumë rëndë nga gjithë li...
Rama: Këngë dhe tituj për zyrtarët në detyrë?!… Jo!
Këngë për zyrtarë që janë akoma në jetë? Jo si deri më sot! As tituj honorifik për zyrtarët në detyrë. Këtë standard ka nisur kryeministri Rama duke refuzuar titullin ‘Qytetar Nderi’ akorduar në D...
FUNNY/ Demokratët rreth Bashës thërrasin ‘Nano ik!’. VIDEO
Demokratët e Dibrës që pritën Lulzim Bashën ‘më mirë’se në asnjë rajon tjetër, u bënë nja njëzet a tridhjetë vetë dhe i premtuan Bashës se do të vijnë në Tiranë për protestë në datën 16 Mars. P...
Basha i PD premton ‘t’u kthejë Shqipërinë’ shqiptarëve.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve me qytetarët në qytete të ndryshme të vendit, ndërsa sot ka qenë prezent në Dibër. Në bashkëbisedim me dibranët, lideri i PD-...
E dhimbshme: Çifti humb jetën tek udhëtonte me motor
Një aksident me pasojë vdekjen e dy personave, ka ndodhur sot pasdite në aksin rrugor Maqellarë- Peshkopi, ku një makinë u përplas me një motor. Ka humbur jetën drejtuesi i motorit,  një 34-vjeçar...
115 familje në Dibër janë izoluar nga bora.
  Dibra është një nga qarqet më të prekura nga reshjet e borës. Gazetari Enver Doçi raportoi për “BalkanWeb” se ka probleme në zonat e thella nga prania e akullit dhe ngricës në rrugë. Në ...
E rrallë/ Shoferi i ‘school bus’ rreh nxënësit që transportonte për në shkollë. VIDEO
Në Dibër, kamerat amatore të nxënësve që ndodheshin në autobuzin e shkollës, kanë regjistruar shoferin e furgonit të shkollës tek dhunon dy prej fëmijëve. Gazetarja Dorjana Bezat bën me dije pë...
Familjen në Dibër e kishte vrarë e bija; dhe e kishte vrarë për paratë.
Pej javësh lajmi se në pjesën e  Dibrës së Madhe që ndodhet në Maqedoni, u vra një familje e tërë e sapo ardhur për pushime nga vendet e Europës, deri tani ka udhëtuar në të gjitha mediat, por pa ...
Çamë dhe tepelenas, lordë në ‘luftën e Dibrës’; disa janë me koka të fashuara, disa të fshehur…
Me kokë të fashuar dhe sy të enjtur e të mavijosur, Hektor Daci, 48 vjeç, me detyrë specialist auditi në bashkinë Dibër është ende i shtruar në dhomën numër 5 në kirurgjinë e spitalit të Peshkopis...
‘Kala Dibrane’ dhune mes burokratëve në Bashkinë e Dibrës, shoqërohet kryetari Rama dhe 70% e punonjësve.
Një incident i rëndë ka ndodhur sot në mëngjes në Bashkinë e Dibrës, ku nëpunësit e institucionit janë përleshur me njëri tjetrin duke u përfshirë në akte dhune. Shkak i këtij incidenti është b...