Etiketa: is_tag

KQZ: Në gjithë Dibrën ka nisur votimi
Sot në Dibër votohet për kryetarin e Bashkisë. Dibra shkon në zgjdhje të parakohshme për kryetarin e Bashkisë pas një skandali seksual që po hetohet si "shpërdorim detyre" nga kryetari i Bashkisë ...
Sipas Monitoring Foundation, Shehu i PD- fitues në Dibër
Një  sondazh i zhvilluar nga FM (Monitoring Foundation), një grup monitorimi ndërkombëtar i cili është i specializuar në fushën e zgjedhjeve, e nxjerr fitues Sherefedin Shehun, kadidat i Partisë D...
Dy ditë para votimit, në Dibër kapen duke blerë vota
  Banorët e fshatit Tomin, në vend që të viheshin në radhë për të shitur votën, kanë kapur njeriun që po i blinte votat. Ky ishte adminstratori i Partisë Socialiste të zonës, Nuri Meda. Ky...
Në Dibër kalon Shkumbini
  Frrok Çupi/   Nuk është çështje e lumit fizik; çështja është se në Dibër po u vihet kufiri disa çështjeve themeli që janë zgjatuar nëpër jetën tonë, aq të zbehta dhe aq të “pavler...
200 socialistë lënë Rilindjen në Dibër
  Vetëm gjashtë ditë para votimeve për kryetarin e Bashkisë në Dibër, në kulmin e fushatës, sot, 200 socialistë u deklaruan se lënë Rilindjen dhe bashkohen me Partinë Demokratike në opozit...
Dibra nuk ka akoma koalicion qeverisës në zgjedhje
  Kanë mbetur vetëm 11 ditë deri në momentin e votimit për kryetar të Bashkisë në Dibër. Fushata është ndezur fort; aq më tepër qe maxhoranca ka angazhuar forca të shumta politike, ushtara...
Kapexhiu: Jam artist, por artistët nuk mund të qeverisin.
Piktori i njohur Bujar Kapexhiu shpjegon arsyet pse u shfaq në fushatën zgjedhore të  kandidatit të PD-së, Sherefedin Shehu, për kryetar të Bashkisë së Dibrës. Ai tha se ishte një rastësi takimi m...
Kapexhiu, sozi ironike e Ramës
  Nga Laert  Skiro/ Sot në mëngjes, në Dibër ku po zhvillohet beteja politike për kryetarin e Bashkisë, kanë mbërritur edhe përfaqësuesit më të lartë të Partisë Demokratike, në opozitë....
Gazeta “Koha Jonë” shkruan: Gjithë kriminelët kanë shkuar në fushatë në Dibër
Fushata për fitoren e bashkisë së Dibrës për zgjedhjet e parakohshme, pas skandalit seksual të kandidatit të PS-së, është kthyer në një betejë të madhe mes PS e PD. Janë turrur të dyja palët për t...
Oficeri i Policisë, shef i krimeve të Mirditës, angazhohet në politikë
Shefi i Degës së Krimeve në Komisariatin e Mirditës Klajdi Osmani është kapur në fushatën elektorale të Dibrës, ku po zhvillohet beteja mes maxhorancës dhe Opozitës për zgjedhjen e kryetarit të Ba...