Etiketa: is_tag

Po egërsohet moti. Sonte kanë nisur dëmet e para, njoftohemi për plagosjen e tre personave.
Dihej se dimri nuk kalon pa dimër; stina më e egër ka mbërritur, megjithë tolerancat erastësishme të motit. Por kësaj jave priten të papritura me temperatuira të ulëta. Sonte ka nisur bora dhe ...
Asfiksohen 60 nxënës në shkollën e Shupenzës, Dibër. Një nxënës dërgohet në Tiranë me helikopter. VIDEO
Numri i nxënësve të asfiksuar në shkollën e mesme të fshatit Shupenzë të Dibrës ka arritur në 60. Një nxës është dërguar urgnejt me helikopter në siptalin e Tiranës.  Policia informoi se ata janë ...
Edhe Basha nga Dibra sulmon fantazmën e partive të vogla.”Më mirë hidheni votën në Drin…”
Sot në takimin elektoral të Dibrës, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, është përqendruar  në luftën kundër partive të vogla. Edhe pse në Dibër nuk konkurojnë më parti të vogla,pas marrëveshjes ...
Edi Rama i kërkon dibranit besën për votën. VIDEO/
Kryeministri Edi Rama ka ndenjur gjatë në Dibër, ku është takuar me banorë, fermerë dhe qytetarët, duke iu kërkuar votën. Por situatën më të vështirë duket se e ka pasur me një burrw nw moshw, i c...
Të gjithë të varur
  Frrok Çupi/ Domethënë askush nuk është i lirë. Kemi humbur qendrën, s'e dimë ku është qendra e ku periferia. Kjo është më në fund, e tmerrshme. Ndryshojnë vetëm varësitë. Nganjëherë varem...
Zgjedhjet e Dibrës zbresin me tension në zyrat e PD
Laert Skiro/ Zgjedhjet në Dibër përfunduan në favor të socialistëve Rilindas, kundërshtarë të Partisë Demokratike. Fitorja e të Majtëve ishte më e thellë se sa këta vetë mund të mendonin: Mbi 4...
Nis gara e videove për blerje votash në Dibër
  Dy nga kanalet televizive më të njohura në vend, Top Channel dhe Klan, janë përfshirë në një garë cili do të transmetojë më shumë prova të filmuara se si u blenë votat në Dibër. Në Dibër...
Basha i PD, me rastin e humbjes në Dibër, i shpall “luftë krimit në politikë”
      Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka quajtur votimet në Dibër një produkt “i kartelit të drogës”. Të Dielën, më 11 Shtator, në Dibër u zhvilluan zgje...
Votimet në Dibër, kryeson kandidati i Majtë
  Ka përfunduar faza e parë e numërimit të votave në bashkinë e Dibrës në orën 4:46 të mëngjesit të sotëm. Nga 44 kutitë e para të numëruara, ka rezultuar se socialisti Muharem Rama ka mar...
Në Dibër votuan 53 për qind e votuesve
Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka bërë publike të dhënat zyrtare sa i përket votimit në të gjitha qendrat për kryebashkiak të Dibrës. Sipas KQZ-së, pjesëmarrja në votim ka qenë 53%, 42% e të cilëv...