Etiketa: itali

Kriza e re e BE quhet ‘Aquarius’
Nga: Veritas Albania/ Një anije me emigrantë, e ngarkuar sipas misioneve të shpëtimit të NGO, dhe që ka në bord 141 emigrantë, i është afruar brigjeve jugore të vendeve të BE. Ministri i Brendsh...
Ura e shembur në Gjenova: Numri i të vdekurve arrin mbi 35/ ANSA
ANSA) - Genoa, Gusht 14 – Numri i të vdekurve nga shembja e urës së autostradës, ditën e Martë që shkaktoi katastrofë në Genoa, është rritur në 35- sipas burimeve nga Brigada e Zjarrfikësve. Ve...
Itali, ura në Genova: Deri tani janë “rreth 30” të vdekur, sipas ministrit Salvini
Ura e autostradës që u shemb në veriperëndim të qytetit italian, Genoa, ka vrarë rreth 30 persona teksa makinat ranë nga 100 metra lartësi në urën e thyer- tha ministri i Brendshëm Salvini. Mom...
Reuters raporton për 22 të vdekur pas shembjes së Urës në Genoa
Agjencia e lajmeve Reuters raporton se numri i të vdekurve pas rënies së urës 100 metra e gjatë në autostradën e Genoa-s ka arritur në 22. Pak më parë ishte raportuar për 11 të vdekur (Vijon...
Ministri italian ka frikë se do të jetë “tragjedi e pa fund” kjo e urës në Genoa.
( AFP) Fotot e siguruara nga policia italiane (Polizia di Stato) në 14 gusht, 2018 tregon seksionin e rrëzuar të viaduktit në autostradën A10 në Genoa Ministri i Transportit dhe infrastrukturës...
Tragjedi e thellë në Gjenova: Nën urë mbetën 11 viktima, mes tyre edhe një fëmijë… Numri mund të rritet orë pas ore. (Foto+Video)
Tragjedia e rëndë që ndodhi në Itali, ka tronditur botën. Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova dhe bashkë me të sipas raportimeve të para të mediave italiane kanë rënë edhe rreth 20 ...
Mashtrimi sovranist
Çështja nuk është të jesh ne favor ose kundër, thjesht flasim për diçka të paarritshme, jashtë kohës Nga: Alessandro Sallusti  Thuhet se po shkojmë drejt një sistemi sovranist, në të vërtetë...
Katastrofë në Itali: Shembet ura në autorstradën 10, Gjenova. Priten lajme…
Një tjetër ngjarje e rëndë në Itali. Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova dhe bashkë me të sipas raportimeve të para të mediave italiane kanë rënë edhe autovetura, çka do të thotë se...
Ofensiva mediatike e Kavalierit: Mediaset, nga shtatori Rete4 bëhet kanali anti populist.
( Ma che bella Sorpresa)/ Së pari "spastrimet" e konduktoreve shumë populiste. Dhe pastaj, në shtator, transformimi në një kanal të pasur me informacione dhe biseda pa te bërtitura, për të "çmo...
Matteo Salvini: “Ka mbaruar Qendra e djathtë? Pyesni Silvio Berlusconin”
  7 gusht 2018/ Qendra e djathtë nuk ka mbaruar sepse "qeverisim mirë në shumë komuna dhe në shumë qarqe, por duhet t’ia kërkojmë atij që jeton në vilën aty pranë (Silvio Berlusconi), s...
Faqja 10 prej 24« E para...89101112...20...E fundit »