Etiketa: meta

Meta shpërdoron detyrën në funksion të ndërmarrjes së tij politike/ Rama
Kryeministri Edi Rama, nga Vlora, ka sulmuar presidentin Ilir Meta, duke thënë se ai po e përdor institucionin e presidencës për ndërmarrjen politike që drejton formalisht e shoqja. Rama tha se...
Zhbllokohen fondet Saudite për rrugën e Selenicës që ishin bllokuar në presidencë/ Rama
Kryeministri Edi Rama, sot nga Vlora, gjate nje bisede per Top Channel TV, ka deklaruar se çështja e fondeve Saudite per ndertimin e rruges qe lidhet me Selenicen, eshte zgjidhur. Fondet qe ish...
“Kam një lajm të ‘mirë’ për Metën”/ Rama nga Vlora: Të dielën nisim vaksinimin për të moshuarit mbi 80-vjeç
Kryeministri Edi Rama sot ishte i pranishëm në Vlorë në procesin ei vaksinimit me vaksinat Pfizer edhe në këtë qytet pas Tiranës dhe Shkodrës. Në një intervistë për gazetarin e Top Channel, M...
Çështja ‘Deti’, Meta: ‘S’pranoj cënimin e interesave kombëtare! Rama s’ka marrë autorizim nga unë për bisedimet me Greqinë
  Presidenti Ilir Meta, ka pritur në një takim aktivistë të shoqërisë civile dhe anëtarë të botës akademike, të angazhuar pranë Akademisë “Rrënjët tona”, lidhur me çështjen e negociatave m...
Fatos Nano tregon fytyrën e vërtetë të Metës: ‘I ligët, grykës, i pabesë,Te ai shikoj 7 mëkatet e Biblës’.
Fatos Nano tha se Ilir Meta ka patur gjithmonë një plan B në politikë, ndërsa i pyetur në emisionin “Opinion”, se si e shihte rolin e tij si President i vendit, e cilësoi atë si politikanin tek i ...
Meta: ‘Shqipëria s’futet dot në thes!’.Rama: ‘Po, Ilir, boll e përdore Presidencën si thes!’.
Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Ilir Meta, president, thekson se Shqipëria nuk futet dot në thes nga një 'çetë me banditë, oligarkë dhe arrogantë'. Sipas tij, më 25 prill, Shqipëria do të j...
Çështja e firmës për fondin e rrugës Vlorë-Orikum, Denaj i përgjigjet Metës: ‘Interpreton në mënyrë të gabuar!’
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj me anë të një komunikimi për mediat,  lidhur me debatet e fundit për rrugën Vlorë-Orikum, i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta duke thënë se ...
Meta firmos shkarkimin e Ramës, dekreton Olta Xhaçkën dhe Niko Peleshin në postet e reja
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Olta Xhaçkën dhe Niko Peleshin në detyrat e reja në ministri përkatësisht tek ministria e Jashtme dhe e Mbrojtjes. Kujtojmë se vetëm dy ditë më parë Kryemini...
Kushtetuesja drejt funksionimit; mbetet vetëm vakanca e Metës.
'Kushtetuesja' drejt funksionimit/ Miratohet me 96 vota pro Altin Binaj si anëtari i 5-të, mbetet vetëm plotësimi i vakancës së Metës! Kim: Lajm i madh, KED të veprojë shpejt Kuvendi i Shqipë...
Denaj i përgjigjet Metës: Buxheti i vitit 2021 ka në fokus uljen e papunësisë
Ministrja e Ekonomisë, Anila Denaj ka prezantuar buxhetin për vitin 2021 në konferencën e përjavshme. Zonja Denaj i ka kthyer përgjigje edhe presidentit Ilir Meta, duke thënë se ky buxhet synon ul...
Faqja 1 prej 4212345...102030...E fundit »