Etiketa: meta

Meta: Jam krenar që kam krijuar LSI-në por nuk keni parë gjë akoma, i përkas popullit të 2 marsit
Presidenti Meta tha se është shumë krenar që kam krijuar LSI, por qytetarët nuk kanë parë gjë akoma. Ai theksoi se LSI ka lënë misionin e saj duke lënë mandatet në 2019 dhe la misionin e saj kr...
Meta miraton kërkesën e Kuvendit për Eurobondin
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka miratuar kërkesën e Kuvendit të Shqipërisë për hyrjen në fuqi menjëherë të projektligjit “Për Eurobondin që do të emetohet nga Ministri i Finan...
Gjykata Kushtetuese çon për shqyrtim shkarkimin e presidentit Meta
Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë ka kaluar zyrtarisht për shqyrtim kërkesën e Kuvendit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga posti i tij, nën pretendimet e “shkeljeve të rënda të Kushtetutës”...
Ilir Meta i bashkohet Sali Berishës, bën lëvizjen e papritur
Pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD-së, ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur një lëvizje kundër kryedemokratit Lulzim Basha dhe kërkon që ta largojë nga drejtim i partisë. Mirëpo në k...
Meta dekreton qeverinë Rama pa asnjë ‘gropë’, më shpejt se pritej.
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e qeverisë “Rama 3 “ pa asnjë kundërshtim mbrëmjen e sotme. Emërimi i ministrave erdhi pas përgjigjes që mori nga Prokuroria e Përgjithshme dhe SPAK ...
Organet e Hetimit i përgjigjen Metës: ‘Asnjë nga ministrat e qeverisë “Rama 3” nuk ka probleme me ligjin.
Prokuroria e Përgjithshme është vënë në lëvizje pas shkresës së Presidentit të Republikës Ilir Meta, i cili një ditë më parë kërkoi informacion mbi emrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama si p...
Në të njëjtën portë, SPAK: Meta kërkon informacion për ministrat e rinj, ambasadorja Yuri Kim takon Krajën
Ambasadorja Yuri Kim ka mbërritur vetëm pak momente më parë në ambientet e Prokurorisë së Posaçme SPAK.  Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar, por kujtojmë se kjo vizi...
Meta dekreton Edi Ramën Kryeministër të Shqipërisë/ Një ditë pas çeljes së punimeve të Kuvendit
Presidenti Ilir Meta nuk ka humbur kohë dhe ka dekretuar Edi Ramën, si kryeministër i Shqipërisë, dalë fitues nga zgjedhjet e 25 prillit. Dokumenti i firmosur nga kreu i shtetit mban datën e djesh...
luzioni i Ilir Metës për të blerë SHBA, tregon shumë për të
Nga Mero Baze Më në fund u konfirmuar që Presidenti ynë ka shkuar privatisht në SHBA bashkë me gruan e tij, me shpresë se do të gjej një lobist të rregulloj raportet e tij me SHBA. Është e paza...
Meta vizitë private në Amerikë, takon lobistin Safi Kaskas
Presidenti Ilir Meta ka qenë para pak ditësh në Amerikë, ku ka takuar edhe lobistin e njohur Safi Kaskas. Ka qenë vetë ky i fundit i cili ka bërë publike vizitën e Presidentit Meta atje, duke p...
Faqja 2 prej 5112345...102030...E fundit »