Etiketa: parlamenti

Liderët e opozitës në Mal të Zi arrestohen pas kaosit në parlament.
Podgorica (Mali i Zi) (AFP) - Liderët e opozitës në Mal të Zi u arrestuan të Premten pas një nate dramatike në parlament, kur deputetët e tyre protestuan dhunshëm miratimin e një ligji të diskutue...
Shkarkimi i Presidentit: Zgjerohet hetimi aq sa vazhdojnë edhe shkeljet e Kushtetutës nga Meta.
Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta nuk do të dalë me një propozim përfundimtar edhe për një kohë të konsiderueshme. Mazhoranca socialiste votoi sot për zgjerim...
Anti-shpifja”/ Rama: Projekti do të hyjë për miratim, punë e dakordësuar 100% me Vienën
Kryeministri Edi Rama thotë se projektligji për paketën anti shpifje do të hyjë për miratim nesër në kuvend. “Keqardhje për ata që lirinë e shprehjes e përdorin për t’u ankuar për mungesën e li...
Kush do ta mbronte projekt- ligjin ‘kundër shpifjes ’? Shihemi në seancë parlamentare- tha Komisioni i Mediave.
  Koment/  Sot, teksa disa gazetarë të lidhur me partitë opozitare që janë jashtë parlamentit, u mblodhën në një sallë të hotelit luksoz ‘Tirana International’, më shumë për të dëshmuar das...
PS do të mbështesë Olsian Çelën për kryeprokuror/ Burimet
Burime nga Partia Socialiste bëjnë me dije se përpara seancës plenare, do të ketë mbledhje grupi, ku do të merret vendim për të mbështetur Olsian Çelën si kryeprokuror. “Do të mbështesim vendim...
Nesër zgjidhet Prokurori i Përgjithshëm. Basha: ‘As jam marrë fare me atë punë e as më ka shkuar mendja…’
Kandidaturat e përzgjedhura për postin e Prokurorit të përgjithshëm do të paraqiten nesër, e enjte, në seancë parlamentare, për votim. Por me sa merret vesh, PD e Bashës, edhe pse jashtë parlament...
Mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Meta
Pavarësisht gjendjes së emergjencës deputetët e maxhorancës dhe opozitës parlamentare kanë mbledhur Komisionin Hetimor për Presidentin Meta, me qëllim shtyrjen e afatit të veprimtarisë edhe me 4 m...
Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit/ Manja: Një material sekret ka ardhur nga Presidenti
Është mbledhur sërish sot Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta, ndërsa dy janë pikat kryesore që janë diskutuar. Pika e parë ishte administrimi i dy raporteve të Komisionit të Ve...
Meta iu kthehet ‘armëve’ të lëshuara: Do kërkojë takim me krerët e partive që dogjën mandatet
Pasi presidenti i republikës, Meta, deklaroi publikisht se ‘opozita jashtë- parlamentare e ka lënë vetëm’ dhe pasi tha se nuk pajtohet me ata që ‘dorëzuan mandatet’ dhe që krijuan kaos në rrugët e...
Gjykata Kushtetuese ‘nuk ka courumin’ e nevojshëm për të vendosur mbi anëtarët e rinj
Në rezolutën e miratuar sot në Parlament për situatën e krijuar me Gjykatën Kushtetuese, kishte edhe dy thirrje që i drejtoheshin këtij institucioni. “-Kuvendi i Shqipërisë i bën thirrje Gjykat...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »