Etiketa: parlamenti

Basha çmonton mbështetësit e Berishës nga Komisionet Parlamentare! Depoziton kërkesën në Kuvend
Partia Demokratike depoziton në kuvend kërkesën për ndryshimin e kryetares së komisionit të shëndetësisë Albana Vokshi dhe disa sekretarëve. Bëhet  fjalë për deputetët që janë mbështetës të ish kr...
Në Kuvend/ Rama, i prerë me opozitën: Kurrë më negociatorë të huaj për krizat që i krijojmë vetë!
Ditën e sotme në seancën plenare pritet që të prezantohet programi qeverisës dhe përbërja e kabinetit të ri qeveritar. Në rendin e ditës është parashikuar paraqitja e programit politik dhe përbërj...
Berisha shkon në Parlament dhe thërret për përjashtimin e tij: ‘Pazare të fëlliqura mes Bashës dhe Ramës’.
Ish-kryeministri, Sali Berisha akuzoi kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, se është përfshirë në “pazare të fëlliqura” me Edi Ramën. “Partia Demokratike del nga kjo betejë më e fortë,...
Politika amerikane ndaj Shqipërisë nuk ndryshon. Escobar: ‘Amerika pret mbledhjen e parë të Parlamentit’.
Largimi i Matthew Palmer dhe ardhja e Gabriel Escobar, në krye byrosë të Euroazisë në DASH, nuk ndryshon asgjë në politikat e ndjekura deri tani nga qeveria amerikane për Shqipërinë. Shtetet ...
Sali Berisha në intervistë me zëdhënësen e tij i hakërrehet Amerikës: ‘Mbroj sovranitetin e vendit’
Ish-kryeministri Sali Berisha nuk tërhiqet nga vendimi për të qenë pjesë e parlamentit të ri, edhe pse i është kërkuar nga ndërkombëtarët të braktisë mandatin e deputetit pas shpalljes “non-grata”...
PD ndan “tortën” e Kuvendit. Caktohen drejtuesit e komisioneve parlamentare, por pa LSI
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste per Integrim ishin zotuar te ndanin pushtetin nëse fitonin zgjedhjet, por duket se nuk janë te gatshëm qe te njejten gjë ta bejne ne opozite.  Lulzim...
Parlamenti shkarkon Presidentin Ilir Meta
Maxhoranca parlamentare ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Në votim kanë marrë pjesë 115 deputetë, pasi nga 122 deputetë kanë munguar shtatë prej tyre. N...
Shkarkimi i Ilir Metës, Kuvendi voton me 104 vota PRO raportin e Komisionit Hetimor
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës me 104 vota pro. Ndërkohë 7 deputetë kanë votuar kundër dhe 1 ka abstenuar. Gjithashtu një fletë votimi k...
Seanca Parlamentare për shkarimin/ Rama: “Meta ka mbaruar punë! Keqardhje për mikun e dikurshëm”.
Kryeministri Edi Rama, duke mos e kursyer ironinë, ka kërkuar që sot Parlamenti të flasë me votë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe të shprehë vullnetin e më shumë se 90% të...
Sot votimi në Kuvend, Ilir Meta, Presidenti i parë i shkarkuar nga ligjvënësit në historinë e shtetit shqiptar
Sot do të jetë një ditë e rëndësishme për historinë politike të Shqipërisë. Ilir Meta mund të bëhet Presidenti i parë i shkarkuar ndonjëherë në historinë e shtetit shqiptar. Kuvendi mblidhet so...
Faqja 1 prej 1012345...10...E fundit »