Etiketa: parlamenti

Ligjvënësit Rumunë mbështesin kryeministrin Orban në votëbesim
 Nga: Radu-Sorin Marinas  BUKURESHT (Reuters) - Kryeministri centrist i Rumanisë, Ludoviç Orban fitoi një votim parlamentar të besimit me një diferencë të madhe siç pritej të Shtunën, me të gji...
COVID 19/ Sot vdiq ultimtumi i presidentit Meta për pushtimin e Parlamentit
Koment/ Situata në cilën është futur Shqipëria pas mbërritjes të koronavirus  në vendin tonë e ka futur edhe politikën në karantinë.  Aksioni politik i nisur nga presidenti ilir meta në 2 m...
COVID- 19/ Deputetët e PS kallëzojnë penalisht ish- deputetin Berisha ‘për nxitje të panikut përmes informatave të rreme’.
Deputetët socialistë të Komisionit të Shëndetësisë në Kuvendin e Shqipërisë kanë bërë të ditur se do të padisin ish-kryeministrin Sali Berisha, pasi sipas tyre ka përhapur panik. “Për këtë qëll...
Gramoz Ruçi i përgjigjet Ilir Metës: ‘A ke thënë se do të hysh në Parlament?… Derën e ke hapur!’
Referuar deklaratës së Presidentit Meta se nëse qeveria nuk merr parasysh dekretin e tij për ndryshimet në ligjin për betimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, pas 15 marsit do të shkojë në Parlament ...
Kume: Dekreti i Metës, edhe sikur… nuk do të respektohet!
Konstitucionalisti Kristaq Kume, në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion e A2, tregoi se në cilat raste shpërndahet parlamenti. “Në rastin kur kryeministri kërkon mocion mosbesimi dhe nuk ar...
Liderët e opozitës në Mal të Zi arrestohen pas kaosit në parlament.
Podgorica (Mali i Zi) (AFP) - Liderët e opozitës në Mal të Zi u arrestuan të Premten pas një nate dramatike në parlament, kur deputetët e tyre protestuan dhunshëm miratimin e një ligji të diskutue...
Shkarkimi i Presidentit: Zgjerohet hetimi aq sa vazhdojnë edhe shkeljet e Kushtetutës nga Meta.
Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta nuk do të dalë me një propozim përfundimtar edhe për një kohë të konsiderueshme. Mazhoranca socialiste votoi sot për zgjerim...
Anti-shpifja”/ Rama: Projekti do të hyjë për miratim, punë e dakordësuar 100% me Vienën
Kryeministri Edi Rama thotë se projektligji për paketën anti shpifje do të hyjë për miratim nesër në kuvend. “Keqardhje për ata që lirinë e shprehjes e përdorin për t’u ankuar për mungesën e li...
Kush do ta mbronte projekt- ligjin ‘kundër shpifjes ’? Shihemi në seancë parlamentare- tha Komisioni i Mediave.
  Koment/  Sot, teksa disa gazetarë të lidhur me partitë opozitare që janë jashtë parlamentit, u mblodhën në një sallë të hotelit luksoz ‘Tirana International’, më shumë për të dëshmuar das...
PS do të mbështesë Olsian Çelën për kryeprokuror/ Burimet
Burime nga Partia Socialiste bëjnë me dije se përpara seancës plenare, do të ketë mbledhje grupi, ku do të merret vendim për të mbështetur Olsian Çelën si kryeprokuror. “Do të mbështesim vendim...
Faqja 5 prej 10« E para...34567...10...E fundit »