Etiketa: parlamenti

98 deputetë i hapin rrugën shkarkimit të Metës, miratohet Komisioni Hetimor!
I hapet rruga, për herë të dytë, shkarkimit të Presidentit të Republikës Ilir Meta. Raporti i Komisionit të Ligjeve për ngritjen e Komisionit Hetimor që do të shqyrtojë kërkesën e 49 deputetëve...
Balla i bën thirrje PD-së të bashkohet për shkarkimin e Metës
Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka kërkuar shkarkimin e Presidentit Ilir Meta duke falenderuar 49 deputetët që kanë firmosur pro këtij akti. Balla thotë se nëse Kuvendi nuk...
Caktohet kryetari i Komisionit për shkarkimin e Metës, pjesë dhe opozita
Është caktuar kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Opinion.al mëson se ky komision do të drejtohet nga deputeti socialist Alket Hyseni. Pjesë e komisionit do të...
Shkarkimi i Metës diskutohet nesër/ Reagon presidenti: ‘Zero vëmendje ndaj Kuvendit!’
Komisioni i Ligjeve do të mblidhet nesër për të shqyrtuar kërkesën e socialistëve për ngritjen e një komisoni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Kërkesa e Grupit Parlamentar të Par...
Seanca e parë plenare pa Bashkim Finon, deputetët e nderojnë me një minutë heshtje
Seanca e sotme  është seanca e parë plenare që zhvillohet pa deputetin Bashkim Fino, i cili u nda nga jeta në 29 mars 2021, pas komplikacioneve që i shkaktoi koronavirusi. Sot nënkryetarja e Ku...
Para Metës ishte Omar Al- Bashir
  Frrok Çupi Çfarë po ndodh tani me Ilir Metën, president i Republikës së Shqipërisë, kjo ka ndodhur me presidentin Omar Al- Bashir. Të dy presidentët kanë vitin e përbashkët kur u takuan: ...
Balla: Kemi të gjitha provat për shkarkimin e Metës
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për median nga Kryesia e Kuvendit zbardhi detaje nga kërkesa drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Pr...
Kuvendi mblidhet të martën, mazhoranca bën lëvizjen e parë për të shkarkuar Ilir Metën
Një mesazh ka mbërritur sot në telefonat e deputetëve socialistë, të cilët njoftohen se PS ka nisur procedurat për shkarkimin e Metës. Pasi Kryeministri Rama dhe Sekretari i Përgjithshëm i PS-së e...
Grupi parlamentar socialist nis mbledhjen e firmave për shkarkimin e Presidentit
  Grupi parlamentar socialist ka nisur mbledhjen e firmave për të mbështetur propozimin e shkarkimit të presidentit Ilir Meta. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu duke iu referuar b...
Shkarkimi i presidentit Meta, socialistët mbledhin grupin parlamentar
Socialistët janë të vendosur për të iniciuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka mësuar se të hënën pikërisht për hapat që do të ndërmerren pritet të mbl...
Faqja 2 prej 1012345...10...E fundit »