Etiketa: parlamenti

Bashkim Fino për mos-shkarkimin e Presidentit: “Po njollosim veten tonë”/
Sot është mbledhur Komisioni Hetimor për Presidentin e Republikës, ku pas diskutimeve të deputetëve pritet miratimi i raportit përfundimtar që do t’i kalojë parlamentit. Deputeti i PS-së,...
PS u tërhoq nga shkarkimi i presidentit/ Opozita e re largohet nga Komisioni: Vazhdoni pazaret me Metën
Opozita parlamentare nuk ka rënë dakord me maxhorancën, e cila ka hequr dorë nga shkarkimi i presidentit Ilir Meta, duke braktisur mbledhjen e Komisonit Hetimor. Opozita i cilësoi këto qëndrime...
Parlamenti Evropian fshin deklaratën e 3 eurodeputetëve kundër vendimeve sovrane të Parlamentit të Shqipërisë
Pak orë më parë në faqen online të Parlamentit Europian u publikua një deklaratë të përbashkët, nga Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme David McAllister (EPP, DE), Raportuesi për Shqipërinë ...
OSBE rrëzon nismën e opozitës parlamentare për ‘ndnryshimin e sistemit’.
OSBE ka dalë kundër nismës së opozitës parlamentare dhe të mbështetur nga një pjesë e deputetëve të PS për ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe listat e hapura. Përfaqësues të këtij institucioni ...
Luftë ideologjike në Parlament: Opozita largohet duke sulmuar ‘partinë tjetër’.
Opozita parlamentare është larguar nga salla e seancave plenare. Opozita i është përgjigjur thirrjes së deputetit Myslim Murrizi, i cili mori fjalën pas ndërprerjes së dytë të seancës. Murrizi aku...
Presidenti kallëzon Parlamentin në SPAK
Presidenti Ilir Meta reagon pasi Komisioni parlamentar i Ekonomisë, rrëzoi ditën e djeshme dhe sot, tre dekrete të tij si dhe i kërkon SPAK që të nisë hetimet për anëtarët e komisionit. “I bëjm...
Kuvend/ Miratohen 12 aktet normative për pandeminë, Rama: Po punojmë për hapjen e ekonomisë dhe të jetës.
Pas miratimit të 12 akteve normative për pandeminë në Kuvend, Rama foli jashtë sallës për gazetarët, duke u shprehur se tashmë është mbushur një boshllëk në kodin penal. “Mendoj se është bërë n...
Rama: Shqipëria përballoi fazën e parë, projeksionet flisnin për 18 mijë të vdekur.
Në fjalën e tij në seancën e jashtëzakonshme kësaj të enjteje në Kuvend, Kryeministri Rama u shpreh se vendi ynë e ka kaluar me sukses fazën e parë në luftën me Covid-19, ndërsa theksoi se projeks...
Kryeministri Rama: Nuk ka komplot, po bëjmë çfarë po bën bota dhe ‘jemi me gjithë botën’.
Kryeministri Edi Rama tha në parlament se Shqipëria ja ka dalë fazës së parë të përballjes me covid-19, por se nuk duhet ulur vigjilenca.  “Qeveritë vlerësohen për atë që bëjnë dhe për atë që...
Kosovë/ Kosnetti ‘i kënaqur që do të mbahet seanca’ për mocionin e mosbesimit
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, është shprehur i kënaqur me faktin se Kuvendi nesër do të mbajë seancë ku në rend dite do të jetë mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti.Në një pos...
Faqja 4 prej 10« E para...23456...10...E fundit »