Etiketa: parlamenti

SPAK do të ketë më shumë prokurorë/ Komisioni i Ligjeve miraton shtimin e numrit.
Komisioni i Ligjeve ka miratuar shtimin e numrit të prokuroreve të Prokurorisë së Posaçme. SPAK do të jetë me 20 prokurorë, nga 13 që ka aktualisht, pas kërkesës se bërë nga drejtuesi i këtij inst...
Kuvendi i bën thirrje Dick Marty të dëshmojë/ “Edhe Serbia ka kërkuar informacion për UÇK në Shqipëri”
Komisioni i Posaçëm Parlamentar që po analizon veprimet e kryera nga institucionet shtetërore, në kuadër të hetimeve për krimet e supozuara të UÇCK në territorin shqiptarë, tashmë ka nisur kërkesa...
A kishte burgje UÇK në Shqipëri? Do të ngrihet Komision i Posaçëm Parlamentar, propozon Balla
Aktakuzat ndaj një pjese të kupolës drejtuese të UÇK-s, riaktivizuan,  pretendimin e ekzistencës së burgjeve të kësaj ushtrie në territorin shqiptarë.  Nga një burim në Kuvendin e Shqipërisë ...
Kodi Zgjedhor hyn në fuqi, Kuvendi rrëzon me 96 vota dekretin e Metës
Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për shqyrtimin e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor të miratuar nga maxhoranca pa dakordësinë e opozitës jashtëparlamentare. Kanë qenë ...
Komisioni parlamentar i Ligjeve miraton koalicionet me listë unike
Është miratuar me shumicë ligjesh në Komisionin e Ligjeve propozimi i PS-së për koalicione parazgjedhore me listë unike shumëemërore. ‘’Në nenin 65, shtohet pika 3, në momentin e regjistrimit k...
Pse do Meta që të lërë presidencën? Tani nuk bën dot çfarë i do qejfi, ligji po bëhet gati
Komisioni Parlamentar i Ligjeve ka nisur punen per hatimin e projekt- ligjit qe do te kontrolloje Presidentin per te mos e lejuar me te beje zullume siç ka bërë. Taani e ttutje edhe sikur pres...
Në 9 shtator afati i fundit për KQZ, pse nuk vijnë propozimet për anëtarët?! Letra e Ruçit
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi u ka dërguar një letër të gjithë grupeve parlamentare për ngritjen e Komisionit për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ. Afati i fundit për propozim për anëtar ë...
Nxehet prapë Meta pas ndryshimeve Kushtetuese, përmend ‘varje’ në mes të qytetit dhe ‘përplasje’.
  Presidenti Ilir meta e ka humbur prapë sot kontrollin mental dhe eshte sulur mbi sihgurine kombetare dhe stabilitetin e vendit duke paralajmeruar 'perplasje' ne popull. Nuk eshte hera e pare...
Basha e quan parlamentin të njëanshëm, njësoj si Meta. ‘Nuk i pranojmë ndryshimet kushtetuese!’, tha ai
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka thënë  se Opozita e Bashkuar nuk do të pranojë ndryshimet  kushtetuese qe u votuan sot ne Parlament. Ai tha se ndryshimet 'nuk janë të detyrueshme per tu zbatuar ...
Yuri Kim: ‘5 qershori’ tashmë është ligj, të gjitha palët të marrin pjesë në mirëbesim.
  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar mbi votimin votimin sot në Parlament të marrëveshjes së 5 qershorit. Marreveshja kaq shume e diskutuar ne qarqet poli...
Faqja 3 prej 1012345...10...E fundit »