Etiketa: pd

Basha rikthen simbolet ‘autoktone’ të PD
Kryetari i ngrirë i PD, Lulzim Basha, është pikasur sot se në mdiat sociale ka  rikthyer simbolet e PD, të cilat io kishte fshirë që nga ‘motmoti’ i Çadrës. Ai kishte fshirë logon e PD, ngyrën ...
Teoricienët e PD: ‘Fajtor është ‘vendi’ dhe populli…’
Nga: Laert Skiro/ Me sa duket, në PD po përgatitet alibia e humbjes së zgjedhjeve, duke ia lënë fajin të tretit; kësaj here as të dytit. Në një shkrim teorik mbi zgjedhjet, përgatitur me sa ...
Jozefina Topalli: ‘Ka dy muaj që familja ime është vënë nën vëzhgim!’
Zonja Jozefina Topalli, në një intervistë të gjatë dhënë për Televizionin “abc news’ ka denoncuar se familja e saj ndodhet nën vëzhgim prej dy muaj... Zonja Topalli aludon se koha kur ndodhet n...
Topalli rrëfen marrëdhënien me Bashën: “Më dha të drejtë, por… nuk më dha të drejtë!”.
  Jozefina Topalli, ish nënkryetare e PD dhe kryetare Kuvendit, ka rrëfyer sot në një intervistë për “ABC News” një aspekt të marrëdhënieve me Bashën. Ajo tha se gjithçka nisi në shkurt të ...
Mustafaj: Basha mund të jetë ‘de jure’, por jo kryetar i Partisë Demokratike
Ish-ministri i PD-së, publicisti dhe shkrimtari Besnik Mustafaj, ka komentuar situatën në këtë parti, një ditë pasi Kryesia ka zgjedhur dy kandidaturat për garën e 22 korrikut. Në rubrikën “Opinio...
Eduard Selami: ‘ Basha është më i dobëti…, vizioni i tij u rrëzua nga shqiptarët”
Kandidati për garën e kreut të PD, Eduart Selami ka treguar në “7pa5”, në Vizion Plus, arsyen e kandidaimit. “Për të kandiduar në garë, më shtyu nevoja dhe dëshira për të dhënë një model të ri ...
PËR SHARËSIT ME DHE PA PAGESË
  Nga: Astrit Patozi* Kam mirëkuptim për të gjithë ata kolegë, ish-kolegë, miq, ish-miq dhe asnjëherëtakuar, që po përdorin kandidimin tim si shkas për t'i qëndruar afër kryetarit të vetëng...
Çfarë thanë dje liderët ‘disidentë’ të PD kur po vendosej mbi zgjedhjet në Parti
Dje në ora 19.00 është mbledhur Kryesia e PD për  zyrtarizimin e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e 22 korrikut ku do të konfirmohet kryetari i ri i PD. Mbledhja ka qenë e tensionuar, me ...
Deputeti që u rrah në parlament nga socialistët, ‘rreh’ shokët e vet demokratë.
Deputeti i PD Gent Strazimiri, i njohur për rrahjen e tij nga Ben Ndoka dhe disa të tjerë në ambientet e Kuvendit; si dhe i kapur me pistoletë në protestën për Parkun, ka nisur të ‘rrahë’ sokët e ...
Topalli: Ndjej neveri për grupin pro Basha. Gara në PD është e rreme
Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka thënë sot në “Debat” të “Channel One” se ndjen neveri për grupin në PD që është pro Bashës. Sipas saj, këta njerëz janë të njëjtë me ata që nxjerri...
Faqja 68 prej 77« E para...102030...6667686970...E fundit »