Etiketa: policia

Mesazhet zanore në Whatsapp/ Prokuroria nis hetimet: ‘Kushdo që përhap lajme të rreme do dënohet’.
Duke marrë shkas nga të dhënat e ndryshme të bëra publike në media si dhe përhapja e mesazheve nëpërmjet telefonit, në lidhje me informacione të dyshuara si të rreme mbi përhapjen e mundshme të Co...
Prokuroria hedh poshtë një version të ri që po qarkullon rreth vrasjeve të sotme në Gjilan
Pasditen e sotme ka ndodhur një vrasje e katërfishtë dhe një vetëvrasje në Gjilan. Prokuroria ka deklaruar se zyrtarja policore Valdete Bllaca ka vrarë prindërit dhe dy vëllezërit e saj. Fqinjë të...
Cilët janë të piketuarit e parë të OFL? Vrasës dhe të dënuar të përjetshëm…
Operacioni Anti KÇK ka nisur vrullshëm, ashtu siç edhe kryeministri Edi Rama kishte paralajmëruar. Policia bëri me dije se u janë dërguar formularët dy subjekteve të parë të ligjit special. Ope...
Ku u gropos Jak Prenga?, ky është vendi ku dyshohet. Policia kriminale zbarkon në fshatrat e Shijakut
Forca të shumta të policisë kriminale kanë zbarkuar në fshatrat Pjezë dhe Hardhisht për të kërkuar trupin e pengut të vrarë Jak Prenga. Ky i fundit ka humbur jetën për shkak të gjakderdhjes nga pl...
Misteri i krimit/ Vrasja e Jak Prengës në Shijak u urdhërua nga një burg në Ekuador.
Detaje të reja dalin në dritë nga pengmarrja dhe vrasja e Jan Prengës, trupi i të cilin rezulton ende i zhdukur. Në një raportim për ‘News24’ gazetarja Klodiana Lala deklaroi se urdhri për rrëmbim...
Krimi makabër i shekullit: Jak Prengën e rrëmbyen, e vranë, e zhveshën, e vdiqën, e tërhoqën zvarrë, e groposën dhe nuk tregojnë varrin.
Kjo ka ndodhur me një banor në Kamzë, baba i pesë fëmnijëve në moshën 49 vjeç, vëlla i një personi të dyshuar se ka rrëmbyer 300 kg drogë kokainë nga një kartel në Britani. Jak Prenga u rrëmbye ng...
Kush e mori peng dhe vrau Jak Prengën? Dalin fotot e autorëve të dyshuar.
Të tjera detaje dalin nga ngjarja tronditëse e rrëmbimit të 49-vjeçarit Jak Prenga, më 17 janar në Kamëz, ndërsa përveç fotos së viktimës gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka zbuluar dhe ato të...
Një burrë ishte marrë peng në Kamzë para 10 ditësh; raportohet i vdekur nga dhuna në Shijak.
  Media ka raportuar disa ditë se një banor i Kamzës është marrë peng nga disa persona, por nuk ka informacione rreth fatit të tij. Policia e shtetit u vu në ndjekje të krimit të raportuar...
Kur tejkalohet ‘kufiri’ i krimit; të burgosurit nuk pranojnë në burgun e tyre ‘monstrën’ nga Fieri
Njëri nga tre vrasësit që morën pjesë në aktin makabër të Drita Saliaj në fshatin Gjerbës të Fierit, nuk është prnauar nga të burgosurit në ambientet e tyre në Fier. Erviz Zotaj dyshohet se bshkë ...
Tërmeti në Tiranë/ Ndalohen 38 persona ‘të dyshuar’, mes tyre dy ish-kryetarë të komunave Farkë e Kashar
Prokuroria e Tiranës ka firmosur 38 urdhra-ndalimi për pasojat e tërmetit, prej të cilave, policia ka ekzekutuar deri në mbrëmjen e së martës 27 prej tyre. “Dhjetëra ish -zyrtarë të komunave Fa...
Faqja 1 prej 2012345...1020...E fundit »