Etiketa: policia

Policia nxjerr bllof Gazment Bardhin: Në makin ML të zezë, nuk janë gjetur “sende të kundërligjshme”; asnjë nga 10 ish-policët e PD nuk është nga Elbasani.
Policia e Shtetit nxjerr bllof Sekretarin e Përgjithshëm të PD Gazment Bardhi, i cili dje deklaroi se në makinën tip Mercedes Benz ML që u ndalua nga “struktura e mbrojtjes së votës në PD” kishte ...
Zbulohet cilët janë 10 ish-oficerët e policisë që kanë krijuar strukturën e mbrojtjes së votës për Partinë Demokratike
Përveç Arbër Paplekajt që ishte personi që ditën e djeshme kreu vrasjen në Elbasan, policia dhe prokuroria së bashku, ne një konferencë shtypi zbuluan edhe emrat e tjerë të Strukturës për Mbrojtje...
Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Ndaj Arbër Paplekës rëndon një ferr me akuza: vrasje në rrethana cilësuese, etj. Priten arrestime
(Autori i dyshuarArbër Papleka) Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka dhënë detaje në lidhje me vazhdimin e ngjarjes së rëndë që ndodhi një ditë më parë në Elbasan. Ajo tha se ndaj të arre...
Vrasja politike në Elbasan/ Ardi Veliu jep detaje: Ja autorët, ja akuzat e rënda dhe ja skema e ngjarjes.
Drejtori i policisë Ardi Veliu ka dhënë detaje për ngjarjen që tronditi Elbasanin.  Më datë 21.04.2021, rreth orës 14:00, në lagjen “5 Maji”, Elbasan, gjatë një konflikti është vrarë me armë zj...
Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan: 27 të shoqëruar deri tani, furgonat e PD dhe “Toyota” pa targa do shërbejnë si prova materiale
Gazetarja e Top Channel,  Anila Hoxha në një lidhje ne edicionin informativ tha se deri më tani janë shoqëruar për tu marrë në pyetje 27 persona, ku 8 prej tyre janë mbështetës së PD-së.  Sip...
Ushtria dhe policia do të marrin në ruajtje GJKKO dhe SPAK për zgjedhjet e 25 prillit
Gjykata e Posaçme dhe SPAK do të “blindohen” nga policia dhe ushtria ditën e zgjedhjeve parlamentare, më 25 prill. Media ka transmetuar pamje ku shihet se përveç forcave të policisë, në GJKKO e...
Mamurras/ Plagosen me armë zjarri dy punonjës policie dhe një qytetar.
Dy punonjës policie janë plagosur me armë zjarri në Mamurras. Ngjarja ka ndodhur vetëm pak momente më parë.  Burime për Top Channel bëjnë me dije se në rrethana ende të paqarta, dy punonjësit...
Dibër/ Dy vëllezër vrasin fqinjin 50-vjeçar, arrestohet njëri prej tyre.
Konflikti për motive të dobëta i ka marrë jetën një 50-vjeçari. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Luzni të Dibrës. Autorët e ngjarjes së rëndë janë dy vëllezër, të cilët pasi e kanë plago...
Dita e 7 të vaksinimit masiv: Nis imunizimi i policëve. Marrin “Sinovac” 600 efektivë
Pas mjekëve, infermierve, të moshuarve, mësuesve, pedagogëve e gazetarëve, ditën e sotme do të imunizohen me vaksinën anticovid 600 efektivë nga forcat e policisë.  Procesi nisi sot në orën 8...
Antitankë, kallashnikovë, pistoleta, granat-hedhës, makina të blinduara në Tiranë/ RENEA arreston 5 persona dhe konfiskon arsenalin e armëve.
RENEA ka finalizuar një super operacion  ku janë goditur 18 baza që shërbenin për modifikimin, magazinimin dhe shitjen e armëve luftarake nga grupe kriminale që kryenin krime kundër personit. ...
Faqja 3 prej 3012345...102030...E fundit »