Etiketa: policia

Përleshja e Metës me policinë, shpallen në kërkim 2 zyrtarë të FRD
Policia ka shpallur në kërkim për Agim Hoxhajn, kreun e FRD për Tiranën dhe Afrim Sufajn, kreun e FRD në njësinë 6, të cilët kanë kundërshtuar policinë gjatë përplasjes së djeshme mes presidentit ...
Sulmi i Metës kundër Policisë/ Veliaj: President i çmendur! I ofrojmë rehabilitim!
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, reagon pas sulmit të Presidentit Ilir Meta me Policinë Bashkiake, të cilët kishin shkuar për të liruar zyrat e Frymës së Re Demokratike. Në një lidhje tel...
Shkallon fare Ilir Meta, sulmon fizikisht Policinë, bërtet si i çmendur, hyn me forcë në zyrat e partisë FRD dhe lufton kundër zbatimit të ligjit.
    Presidenti Ilir Meta është përfshirë në një rast të paprecedent, duke u përplasur me Policinë Bashkiake, e duke hyrë me forcë në zyrat e FRD-së. Kjo sepse sipas Metës, kërk...
Vritet me breshëri kallashnikovi një person në Vlorë! Dëshmitarët e dorëzoojnë autorin në prangat e policisë
Vritet me breshëri kallashnikovi një person në Vlorë! Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën Transballkanike pak minuta më parë. Ai është qëlluar me breshëri kallashnikovi nga një person i veshur...
SHBA dhuron për Policinë pajisje kontrolli për kufirin, Yuri Kim: ‘Gjithmonë në krahë të Shqipërisë!
Në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit u zhvillua ceremonia e dorëzimit të pajisjeve që do shërbejnë për kontrollin dhe mbikëqyrjen në pikat e kalimit kufirit kufitar...
Ekzekutohet me plumb në kokë brenda makinës 40-vjeçari Shkëlzen Kastrati. Ja cili ishte vëllai i tij.
Shkëlzen Kastrati, rreth 40-vjeç është ekzekutuar me armë zjarri paraditen e sotme në Fier. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 10:30, në vendin e quajtur “Ura e Sheqit”,  ku një person end...
Nga Durim Bami te Hakajt, Policia “kreh” 7 banesa në Nikël: U gjetën prova…
Policia e Shtetit njofton se ka kryer disa kontrolle në funksion të procedimit penal të ndjekur nga SPAK-u ndaj një grupi të strukturuar kriminal. “Kontrollet për sigurimin e provave që do t’i ...
10 vjet/ Vrasjet politike të 21 Janarit, Policia kërkon rihapjen e dosjes. Manja: ‘Do të hapet e para nga SPAK
Deputeti socialist, Ulsi Manja, foli për 10-vjetorin e ngjarjes së rëndë të “21 Janarit”, duke thënë  se dosja mund të përfundojë në dyert e SPAK. Manja tha se “21 Janari” është një krim shtetë...
Një grua akuzohet për skemën masive të vjedhjes së votave në Teksas
  JOHN BINDER Një grua në San Antonio, Teksas, u arrestua dhe u akuzua për  operimin e një skeme masive të vjedhjes së votave pasi pamjet e fshehta te një videoje treguan se ajo kryente...
Edhe mbiemri i flet për allishverishe/ U hoq si infermiere dhe zhvati para të sëmurës me covid, ndalohet Tire Alldervishi
Tire Alldervishi është ndaluar nga uniformat blu. Sipas policisë Tire Alldervishi 58 vjeçe, banuese në Tiranë i është prezantuar si infermiere shtetases E. S., 30 vjeçe.  Kjo e fundit e ka ka...
Faqja 4 prej 30« E para...23456...102030...E fundit »