Etiketa: policia

Dështon operacioni antidrogë në Tiranë, i dyshuari iu ikën policëve, kapet pas 1 ore! Efektivët shtrinë barkas edhe gazetarin
Sokol Dema, Report TV Një aksion anti-drogë i Policisë së Shtetit në afërsi të zonës së Varrit të Bamit në kryeqytet ka dështuar. Policia kishte informacione se në këtë zonë qarkullonin disa pe...
Rubrika të reja të Komisariatit Dixhital, Rama: Qytetarët mund të monitorojnë reagimin e policisë
Komisariati dixhital, i krijuar me qëllim për të inkurajuar pjesëmarrjen e qytetarit në përmirësimin e sigurisë sociale, luftën ndaj korrupsionit si dhe zbatimit të ligjeve, ndihmon Policinë e Sht...
“Kapelja nuk kushton 350 euro, vetëm 23”: Biznesmeni nxjerr çmimet për uniformat e Policisë
Ismail Kadiu, pronari i kompanisë D&E SHPK, që fitori tenderin për unifromat e Policisë sqaron të vërtetën e akuzave për çmimin e tyre. Ai thotë se kapelja që aludohet se ka kushtuar 350 euro,...
Furtunë ndryshimesh në 10 drejtoritë vendore të Policisë. Krimet e fundit venë në lëvizje edhe ndrysimet në kupolën e Policisë.
Furtunë ndryshimesh në Policinë e Shtetit. Disa ngjarje të rënda dhe kriminale të ditëve të fundit e detyruar Qeverinë që të shpejtonte me disa javë ristrukturimin thujase në të gjitha qarqet por ...
Superoperacion në 4 shtete nga SPAK dhe Antimafia italiane/ Drogë, korrupsion, pastrim parash! Lëshohen 38 urdhër-arreste, mes tyre prokurorë e drejtues policie.
Super operacioni i trafikut ndërkombëtar të drogës, korrupsionit, abuzimit me detyrën dhe pastrimit të parave që po zhvillohet mes autoriteteve shqiptare dhe Antimafias Italiane, ka sjellë arres...
Rama: ‘Nuk preket siguria. S’di si policia mund të shmangë sherret dhe aksidentet!’
Kryeministri Edi Rama tha se nuk ndihet i shqetësur për çështjen e sigurisë në vend pavarësisht ngjarjeve të rënda pasi sipas tij trendi i kriminalitetit dhe aksidenteve ne vend është në kufij...
Vrasjet e fundit/ Ministri Çuçi mban anën e policisë dhe fajëson gjyqësorin.
Ministri i Brendshëm në një konferencë për mediat foli për ngjarjet e rënda që kanë ndodhur ditët e fundit në vend si rasti i familjes Gushi që humbi jetën në një aksident dhe rastin e Velipojës...
Tiranë, efektivi i RENEA-s kapet me 1 kg kokainë, në pranga edhe 2 trafikantët që ishin me të
  Një efektiv i forcave RENEA, është arrestuar pasi është kapur me 1 kg kokainë. Në pranga ka rënë efektivi i RENEA-s, Xhulio Liçi dhe dy bashkëpunëtorët e tij, ende të paidentifikuar të ci...
Gaz Bardhi konfliktohet me Policinë në Elbasan
Drejtuesi politik i PD, Gazmend Bardhi është konfliktuar me policinë në Elbasan, dy ditë pas ngjarjes së rëndë, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani. Një kontroll i makinave nga policia , u bë shk...
Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan! Arrestohen 10 anëtarë të grupit të armatosur të PD, akuza për vrasje dhe pengmarrje! Në makinën që kishin bllokuar asnjë provë për shitblerje votash
(Arjan Hoxha, shefi i sigurise i PD dhe drejtuesit e Policise se Shtetit) 24 orë pas vrasjes së Elbasan të Pjerin Xhuvanit, nga ish polici i RENEA-s Arbër Paplekaj, pjesë e strukturës së armato...
Faqja 2 prej 3012345...102030...E fundit »