Etiketa: policia

Tronditet sërish Franca, vriten 3 oficerë policie që ndërhyjnë në një konflikt.
Një person ka qëlluar për vdekje 3 oficerë policie dhe plagosur një tjeter, të tre ishin thirrur për një incident. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin e vogël Saint-Just në Francën qendrore. ...
Operacioni ndërkombëtar antidrogë, mes të arrestuarve edhe nipi i deputetit shqiptar
Në mesin e shqiptarëve të arrestuar nga operacioni anti drogë të zhvilluar nga policia shqiptare, gjermane dhe ajo belge,  është edhe Ramazan Rraja, nipi i deputetit te PS-se, Rrahman Rraja. Ram...
Zbardhet vrasja e efektivit të FNSH, Xhuljano Prela në Lezhë, dy autorët do të shpallen në kërkim
Policia e Lezhës ka zbardhur vrasjen e efektivit të policisë Xhuljano Prela. Nga kontrolli i kamera të sigurisë polica ka mundur të identifikoje automjetin dhe autorët e kësaj ngjarjes. Dy pe...
Protesta për Klodianin/ Policia bën bilancin: 3 të arrestuar dhe 8 në kërkim
Pas protestës së dhunshme, të mbajtur në Tiranë ditën e djeshme, për vrasjen e të riut Klodian Rasha nga një efektiv, policia ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas, ka proceduar në gjendje të lirë...
Thirrja që çoi në vrasjen e Klodian Rashës, ndjekja këmba-këmbës dhe shpresat tek kamerat (dinamika e plotë e ngjarjes)
Gazetarja e Top Channel  Anila Hoxha dha detaje të tjera ekskluzive mbi vrasjen e të riut Klodian Rasha, të cilit po i jepet lamtumira e fundit. Ndërkohë burime nga prokuroria thonë se te...
25 vjeçari qëllohet për vdekje nga polici. Nuk iu bind policisë dhe i dënuar më parë; gjendet arma e tij.
Në orët e para të mëngjesit mbeti i vrarë shtetasi Klodian Rasha, 25 vjeç pasi u qëllua me nga një efektiv policie. Burime për Top Channel bëjnë me dije se viktima ka qenë i dënuar më parë për ...
Rrëzohet dekreti i Metës për Policinë/ Mazhoranca: ‘Presidenti bazohet në teori konspirative’. Murrizi pro
Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar sot dekretin e presidentit Ilir Meta për kthimin në Kuvend të ligjit “Për Policinë e Shtetit”. Sipas mazhorancës, argumentimet  e Kreut të Shtetit nuk qëndrojnë. ...
Atentati/ I forti Shkodrës u ekzekutua brenda makinës ‘BMW’.
Policia ka sjellë informacionin paraprak të vrasjes në Dajç të Shkodrës ku mbeti i vrarë Ridvan Ramazani. Sipas uniformave blu, ai është ekzekutuar teksa udhëtonte me makinën e tij tip “BMW” af...
Gjobiten 609 qytetarët pa maska dhe një biznes
Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoru...
Pa maska në rrugë/ Policia vendos 356 gjoba gjatë 24 orëve të fundit
Policia e Shtetit ka ndëshkuar me gjobë 356 qytetarë, të cilët janë konstatuar pa maskë në rrugë gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, qytetarët janë gjobitur me masën 30 mijë lekë të vjetr...
Faqja 5 prej 30« E para...34567...102030...E fundit »