Etiketa: pompeo

COVID-19/ Pompeo paralajmëron se çdo vend të informojë saktë
  Pompeo paralajmëron se çdo vend duhet të 'intensifikojë dhe të sigurojë informacion të saktë, transparent' për koronavirusin Sekretari i Shtetit Mike Pompeo, në një intervistë në "Hannity" të hë...
Kina thotë se Pompeo ‘po gënjen’ në përplasjen e re mbi koronavirusin
AFP Mars 20, 2020, Shtetet e Bashkuara dhe Kina të Premten kanë sjelle përplasjet e tyre në rritje rreth pandemisë së koronavirusit në median sociale, me Pekinin duke i thënë Sekretarit të Shtetit ...
‘Perëndimi po fiton’, thotë ShBA; Franca dyshuese
Nga: Robin Emmott dhe John Irish/ 15, shkurt 2020 MYNIH (Reuters) - Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo mbrojti të Shtunën rolin global të kombit të tij përkundër dyshimeve në Evropë, d...
Sekretari Pompeo dhe Ambasadori Grenell refuzojnë ta takojnë Kryeministrin Kurti
  Me deklaratat e tij të fundit për dy marrëveshjet e arritura me Serbinë, me insistimin e tij për tarifa ose reciprocitet, Kryeministri Kurti është futur në një kurs të konfrontimit direk...
Pompeo i shkruan Kurtit: ‘Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë, prioritete!’
Koment/ Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind n...
Rama në Shtetet e Bashkuara, takim me sekretarin e shtetit Mike Pompeo në ora 19:00
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të takohet edhe me sekretarin e shtetit Mike Pompeo. Departamenti i Shtetit njoftoi se takimi midis Ramës dhe Mike Popmeo do...
Pompeo përsërit mbështetjen e SHBA për liderin e opozitës Venezueliane Guaido
21 Janar (UPI) - Sekretari i Shtetit i Sh.B.A-së Mike Pompeo përsëriti mbështetjen e qeverisë së tij për liderin e opozitës së Venezuelës dhe presidentin e përkohshëm Juan Guaido në luftën e tij k...
Mike Pompeo sjell pamje me Irakenët duke festuar për vdekjen e Qasem Soleimanit.
145 CHARLIE SPIERING 3 Janar 2020198 Irakenët festuan në rrugë pasi kreu i forcës ushtarake Quds të Iranit Qasem Soleimani u vra në një sulm ajror të enjten natën. Pamjet e irakenëve d...
Mike Pompeo: ’40 zyrtarë të lartë nuk lejohen në SHBA’, nga këta 14 janë shqiptarë
Nga ‘Zëri i Amerikës’. Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara do t’i shtojnë përpjekjet për të luftuar korrupsi...
Mike Pompeo: ‘Edhe tani, si në kohë të tjera të vështira, jemi në krah të miqve në Shqipëri’.
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka shpërndarë një deklaratë ku me rastin e Festës së Pavarësisë,  ngushëllon Shqipërinë për pasojat e rënda të tërmetit. “Ndërsa Shqipëria përkujton sol...
Faqja 1 prej 512345