Etiketa: protesta

Protestuesit irritohen me Berishën: Ik largohu, mos e ktheni në politike tragjedinë
Ish kryeministri Sali Berisha është përballur me thirrje kundër tij në protestën e sotme ai dhe Ilir Meta morën pjesë në të duke e bërë tërësisht politike. Madje njerëzit e Berishës ishin ata q...
Protesta bëhet tërësisht politike/ Mbështetësit e Berishës zhvendosin turmën te Presidenca, sulme e akuza ndaj Bajram Begajt
Protesta duket se është bërë e gjitha politike. Edhe pse nisi si një tubim për vrasjen e vogëlushes, ajo po përdoret politikisht. Mbështetësit e Sali Berishë kanë zhvendosur një grup njerëzish par...
Protesta për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët kërkojnë largimin e Berishës: Largohu, mos bëj politikë me vdekjen
  Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë tentuar të përfitojnë politikisht nga protesta e thirrur këtë të enjte, për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Himarë. Por qytetarët, jo militantët e PD dh...
Protestë para Ministrisë së Brendshme për ngjarjen tragjike në Himarë, mbërrijnë Berisha dhe Meta!
Pas ngjarjes tragjike në plazhin e Potamit të Himarës, ku 7-vjeçarja Joanda Avdia u godit nga gomonia që drejtohej nga Arjan Tase, një grup qytetarësh janë ngritur në protestë. Ata janë mbledhur p...
Njërit prej folësve në protestën e Berishës i vjedhin portofolin. ‘Ma ktheni, aman, edhe pa lekët!’
Folësit në protestën e Berishës, Kreshnik Osmani, i kanë vjedhur portofolin në protestën e djeshme. Përmes një statusi në FB ai iu është drejtuar miqve të tij që kushdo e gjen, ta kthejnë, madj...
Protesta e PD, Ambasada Amerikane paralajmëron shtetasit e saj: Kujdes, situata mund të bëhet ‘e paparashikueshme’.
Ambasada Amerikane në Tiranë ka paralajmëruar shtetasit e saj në vendin tonë mbi protestën e pasdites së sotme të thirrur nga Partia Demokratike. “Shtetasit amerikanë këshillohen ...
Protesta të dhunshme në Shkup kundër propozimit francez për në BE
Ashtu siç ishte paralajmëruar, protesta të dhunshme u regjistruan pasditen e së martës në Maqedoninë e Veriut, kundër pranimit të propozimit francez nga ana e qeverisë që do të çonte në zhbllokimi...
Maqedoni e Veriut/ Paralajmërohen skenarë ferri sot në mbrëmje
Vijojnë protesta e partisë opozitare VMRO-DPMNE kundër qeverisë në Maqedoni të Veriut për të mos pranuar propozimin francez për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Bullgarinë. Manifes...
4 ditë protestë dorëzohet ARRSH, Rruga e Rinasit kthehet në gjendjen e mëparshme!
ARSEN RUSTAJ/ Rruga e Rinasit do të hapet me dy kalime. Pas protestës së banorëve dhe raportimit live për të katërtën ditë radhazi të Report Tv, që sot vërtetoi edhe se nuk ka asnjë rrugë alter...
Largohen protestuesit e çmimeve që po protestonin para selisë së qeverisë
Sapo jane larguar protestuesit e fundit nga vendvendosja ku ishin, para selise se Qeverise. Udherrefyesit e tyre kishin deklaruar se do te qenrtonin ne proteste 24 ore, por nuk zgjati as 4 ore...
Faqja 1 prej 2812345...1020...E fundit »