Etiketa: protesta

TRE SEKRETET QË RRODHËN NGA OPOZITA
Koment nga: L. Skiro/ Sekreti i parë: Monika kërcënon Lefter Kokën dhe zbulon ‘Ukrainën’ Sapo Monika kishte marrë vesh se njëri nga deputetët e LSI, Lefter Koka, nuk kishte pranuar ‘shtrungën’ ...
Berisha përpiqet të riparojë dëmin e Bashës ndaj Amerikës
Edhe pse dr. Sali Berisha nuk është ndonjë dashamirës i presidentit Trump, sot e ka çue veten më këmbë dhe ka shkuar të vizitojë një ekspozitë me 46 piktura për Trump. Ekspozita është hapur në Muz...
Departamenti Aamerikan i Shtetit telefonon Bashën e Kryemadhin: Mos dorëzoni mandatet, dënoni publikisht dhunën!
Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) i bën thirrje opozitës në Shqipëri të mos i dorëzojë në masë mandatet dhe të dënojë publikisht dhunën e ushtruar gjatë protestave, siç publikon Zëri i Amerik...
FUNNY: Marrëzitë që u shprehën sot në protestë
Gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita para selisë së Kuvendit për lënien e mandateve të deputetit, shpërtheu më shumë marrëzia e egër se sa egërsia e marrë. JA disa nga marrëzitë që u shprehën ...
Nga 19 të ndaluar, 6 në burg. Gjykata e Penale e Tiranës ka caktuar masat e sigurisë për të 19-ët e 16 shkurtit.
Gjykata ka vendosur masën ‘arrest me burg’ për 6 prej të arrestuarave. Sakaq për 7 të arrestuar u vendos masa ‘arrest shtëpie’ dhe për 6 të tjerë masa e sigurisë ‘detyrim paraqitje’. Një nga pe...
Prokuroria kërkon burg për 14 nga 19 të arrestuarit në protestën e 16 shkurtit
Prokuroria e Tiranës ka kërkuar masën ‘arrest me burg’ për 19 të arrestuarit gjatë protestës së opozitës para kryeministrisë. Prokuroria ka kërkuar masën ‘Arrest në burg’ për 14 nga të arrestuarit...
Dhuna e protestës para kryeministrisë: 80 të shoqëruar dhe 16 të arrestuar
Dhuna e disa pjesëmarrësve gjatë protestës së opozitës, të zhvilluar një ditë më parë përpara Kryeministrisë, ka bërë që  80 persona të shoqërohen në polici, ndërsa të arrestuar janë 16 prej tyre....
Pas dhunës së protestuesve shoqërohen në polici 20 prej tyre, 7 mbetën në qeli
Sapo ka përfunduar protesta e opozitës, që u konsiderua e dhunshme nga OSBE, KE dhe ambasada e SHBA, Policia ka nisur verifikimin e dokumetacionit dhe të filmimeve gjatë protestës. Pas verifiki...
LUFTA, NË FOTO, PARA DERËS SË KRYEMINISTRISË
Objektivi kryesor i sulmit të opozitës ishte pikërisht Kryeministria, më saktë dera e saj që u godit me skela, tulla e gurë e madje u tentua t’i vihet flaka. Nga brenda Kryeministrisë, policia ...
Veliaj: Mos vandalizo, Tirana nuk harron! S’ka më kthim pas tek huri e druri!
Menjëherë sa janë vënë re dëntimet e pemëve dhe ambientit gjatë protesës së opozitës politike, ka reaguar kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Veliaj shprehet se do ‘riparohen’ shpejt,...
Faqja 1 prej 1712345...10...E fundit »