Etiketa: protesta

Në Europë shtohen zërat se zgjedhjet në Shqipëri janë në rrezik.
(FOTO: pamje nga protesta sot, mes protestuesve- kryetari i PD, Lulzim Basha)/ Edhe gazetarët e radios publike gjermane “Deutsche Welle”  (DW) kanë bërë analizën politike të protesës masive që ...
Rama është kapur mat, po e mbyll me turp.
  Nga Nard Ndoka/ Rama është kapur mat, LSI në befasi! Basha e Opozita ngjiten, kauza triumfon! Situate konfuze, shi, natë, protestë, grevë, qëndresë, përpjekje, e pse të gjitha këto?! ...
Shtypi i huaj e krahason protestën e Tiranës me protestën në Rumani.
Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Një prej tyre, Notizie Geopolitiche shkruan se shqiptarët janë duke protestuar kundër qeverisë dhe protesta...
Berisha: Rama nuk kthehet më në pushtet
Protestuesit janë ulur në shesh. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron: Revolucioni demokratik filloi. Do vijojmë të qëndrojmë në shesh. Nuk e lëshojmë më. Të rrijë atje. të mos vijë fare më mirë...
Basha konfirmon vullnetin e protestuesve: Do të qëndrojmë këtu me ditë e me muaj!
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka konfirmuar vendimin për të mos lëvizur nga sheshi deri në ngritjen e një qeveri teknike. Basha: Do të rrimë, do qëndrojmë këtu dhe do që qëndrojmë b...
Protestuesit po vendosin çadra në shesh. “kjo është shtëpia jonë e re!”
Me motivin se nuk largohen nga sheshi pa largimin e qeverisë, protestuesit kanë vendosur të qëndrojnë në shesh. Të rinjtë protestues po ngrenë çadra për të qëndruar në shesh për një kohë të gjatë ...
Lulzim Basha: Jam gati t’ju udhëheq. A jeni gati të luftojmë për Shqipërinë? Protestuesit brohorasin: “Po!”
Sapo ka përfunduar fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha në protestën e madhe popullore që ka përfshirë mbarë vendin dhe është “strehuar” në kryeqytet. Lulzim Basha tha para mijëra mijëra prote...
Qeveria mbrohet përballë popullit. Mijëra forca policore dhe blinda.
  Rreth 2 mijë efektivë të policisë do të ruajnë godinat kryesore të qeverisë përballë mijëra protestuesve nga populli që kërkojnë largimin e qeverisë dhe dinjitetin njerëzor. Nuk ka as...
Mijëra protestues në bulevardin e Tiranës. Kërkohet largimi i Qeverisë. Kryeministri ka lënë Shqipërinë.
Ka nisur protesta e opozitës në bulevardin e madh të kryeqytetit. Mësohet se kryeministri Rama ka qëndruar në Kosovë, i ruajtur në Malet e Sharrit, në lartësi rreth 2000 metra. Një ditë më p...
Ka nisur protesta popullore në Bulevardin “Deshmoret e Kombit
https://www.facebook.com/portali.syri.net/videos/1274375869310366/
Faqja 20 prej 23« E para...10...1819202122...E fundit »