Etiketa: protesta

Qoftet e qeverisë, Internacionalja Komuniste dhe çadra e protestës.
  Frrok Çupi/ Qeveria dhe bashkia e Tiranës, përkatësisht “kapot” e tyre, kanë krijuar një tjetër “teatër” sot lidhur me tentativën ku të gjejnë vrimë nga të dalin prej protestës popullore ...
Ç’është ky treg ministrash para protestuesve?
(FOTO: Pamje nga protesta e opozitës në Tiranë)/ Nga Laert Skiro/ “Malli” i parë që doli nga zyrat e Qeverisë në këtë ditë të vështirë proteste popullore kundër saj, ishte një ministër. Një ...
LUFTA E PERËNDIMIT NË BULEVARDIN TONË
  Frrok Çupi/ Akti i fundit shfaqet nesër, e hënë, mbasdite: Nesër zbret në Tiranë reporteri i BE, Knut Fleckentstein. Para se të mbërrijë në Tiranë ai ka shpallur në agjendë “takim me p...
Nuk ka kthim pas; protesta e Opozitës do të përshkallëzohet.
Nga Laert Skiro Komentatorët e çështjeve politike sot kanë “prekur” në dy përfundime, duke vëzhguar protestën popullore kundër qeverisë që po zhvillohet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” nën u...
Në Europë shtohen zërat se zgjedhjet në Shqipëri janë në rrezik.
(FOTO: pamje nga protesta sot, mes protestuesve- kryetari i PD, Lulzim Basha)/ Edhe gazetarët e radios publike gjermane “Deutsche Welle”  (DW) kanë bërë analizën politike të protesës masive që ...
Rama është kapur mat, po e mbyll me turp.
  Nga Nard Ndoka/ Rama është kapur mat, LSI në befasi! Basha e Opozita ngjiten, kauza triumfon! Situate konfuze, shi, natë, protestë, grevë, qëndresë, përpjekje, e pse të gjitha këto?! ...
Shtypi i huaj e krahason protestën e Tiranës me protestën në Rumani.
Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Një prej tyre, Notizie Geopolitiche shkruan se shqiptarët janë duke protestuar kundër qeverisë dhe protesta...
Berisha: Rama nuk kthehet më në pushtet
Protestuesit janë ulur në shesh. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron: Revolucioni demokratik filloi. Do vijojmë të qëndrojmë në shesh. Nuk e lëshojmë më. Të rrijë atje. të mos vijë fare më mirë...
Basha konfirmon vullnetin e protestuesve: Do të qëndrojmë këtu me ditë e me muaj!
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka konfirmuar vendimin për të mos lëvizur nga sheshi deri në ngritjen e një qeveri teknike. Basha: Do të rrimë, do qëndrojmë këtu dhe do që qëndrojmë b...
Protestuesit po vendosin çadra në shesh. “kjo është shtëpia jonë e re!”
Me motivin se nuk largohen nga sheshi pa largimin e qeverisë, protestuesit kanë vendosur të qëndrojnë në shesh. Të rinjtë protestues po ngrenë çadra për të qëndruar në shesh për një kohë të gjatë ...
Faqja 22 prej 25« E para...10...2021222324...E fundit »