Etiketa: protesta

Qeveria frikësohet pas fjalëve të Bashës “për luftë”. Blindohet selia.
Kryetari i Opozitës, Basha, sot gjatë kohës që ndodhej në “Çadrën e Liriisë”- siç e kanë quajtur protestuesit vendqëndrimin e tyre, ka deklaruar se “në qoftë se këta duan lutë, ne luftë japim”. Dh...
Sot, dita e shtatë e protestës popullore “për zgjedhje të lira” në Tiranë
Sot jemi në ditën e shtatë të protestës popullore në Tiranë. Protesta nisi me pjesëmarrje shumë të gjerë nga mbarë vendi, ditën e shtunë, datë 18 shkurt; dhe tani është përqendruar në bulevardin D...
Astrit Patozi, deputet i PD i përgjigjet zotit Flencenstein: “Ne në Parlament jemi këtu, por ai thotë shkoni atje!”.
Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi iu përgjigj sot kërkesës së eurodeputetit Knut Flenkestein lidhur me rikthimin e opozitës në Parlament. Nga çadra e protestës ai tha se eurodeputet...
Seanca e parë pas protestës: Kuvendi duket i rënë!
Laert Skiro/ Veritas. Sot është e enjte e seancës plenare në Kuvend. E enjtja e parë pas të shtunës së protestës popullore për “zgjedhje të lira” dhe krijimin e një qeverie teknike. Opozita ka ...
Katër stade në ditën e pestë të protestës.
  Frrok Çupi/ Sot në ditën e pestë të protestës janë shënuar katër “milestone”. Sigurisht, nuk është si në ditën e parë ku shpërtheu në shesh entuziazmi qytetar kombëtar për largimin e një ...
Përfundon mbledhja e LSI / Meta: Nuk folëm për koalicionin; vendit i duhet opozita.
Ilir Meta në nisje të mbledhjes shprehu shqetësimin e tij lidhur me protestën e opozitës. Sipas kreut të Kuvendit, vendi i opozitës është në Parlament, pasi vetëm kështu mund të vijojë reforma ...
Edhe Rama mbledh drejtuesit e Partisë Socialiste në qarqe.
  Kryeministri Edi Rama ka nisur sot pasdite një mbledhje me drejtuesit e PS-së nëpër qarqe dhe disa sekretarë. Takimi po zhvillohet në selinë e PS-së. Mendohet se në fokus të diskutimit j...
Basha, i vendosur: Nuk do të ketë zgjedhje me këtë qeveri!
Në përfundim të takimit me raporterin Knut Fleckenstein, kreu i opozitës shqiptare Lulzim Basha u shpreh i bindur se nuk do të këtë zgjedhje me këtë qeveri. Basha u shpreh se i ka shpjeguar ven...
I FUNDIT: Protesta nuk ka asnjë minut pushim, deklaron Basha pas presionit të Fleinkeinstein
Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, sapo ka mbërritur në çadrën e protestuesve për të dhënë mesazhin se “protesta nuk do të mbarojë derisa të arrijë qëllimin e zgjedhjeve të lira”. Deklarata e B...
Ambasadori italian Alberto Cuttillo viziton protestuesit. Ku janë Lu dhe Vlahutin?
  Protesta e opozitës ka shënuar sot ngjarje “diplomatike”. Ambasadori i Italisë në Tiranë, Alberto Cuttillo ka vizituar çadrën ku prej 3 ditësh po zhvillohet protesta popullore anti- qeve...
Faqja 21 prej 25« E para...10...1920212223...E fundit »