Etiketa: qeveria

BE: Qeveria ka mbështetjen e BE dhe SHBA. Si mund të ketë përplasje në këtë moment?/ Isabel Santos
  Bashkimi Europian me të gjithë strukturat e tij do ta monitorojë zbatimin e paketës “Anti-KÇK” në Shqipëri. Nëse konstatohet se ligjet shkelin të drejtat e njeriut, qeverisë do t’i kë...
Presidenti Meta: Më 2 mars në shesh do të lidhim besën me popullin’. Flet edhe për ‘poturet’.
Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp ditën e sotme dhe është shprehur se me 2 mars në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” do të presë qytetarët në shesh. Meta: Më 2 mars do t...
Kurti në Kosovë nuk ka ‘nga ia mban’, do të bëjë vetë atë që e ka luftuar me bomba
Koment nga Deutsche Welle/ Lëvizja VV e konsideruar deri më tani si radikale e majtë do të bashkëqeverisë në Kosovë me konservatoren-liberale LDK. Për të përmbushur premtimet elektorale dhe për...
Shtetasit e huaj mund të punësohen në Shqipëri; nis nga anëtarët e Shengenit Ballkanik.
Qeveria i ka dërguar parlamentit një projekt ligj për punësimin e të huajve, përmes të cilit do të zbatohet një prej vendimeve në kuadër të Shengenit Ballkanik marrë në samitin e Ohrit.  ...
Media në Evropë/ Partitë e Kosovës arrijnë marrëveshjen për të formuar një qeveri
Prishtinë (AFP) - Dy partitë më të mëdha të Kosovës arritën një marrëveshje të Dielën për të formuar një qeveri të re katër muaj pas zgjedhjeve të parakohshme,duke shmangur një krizë të mundshme p...
I FUNDIT: Ka të papritura me qeverinë e re të Kosovës, Vjosa Osmani nuk pranon postin. A do të ketë kthim pas?
Gjendja që po dukej se po shkonte e qetë drejt seancës së nesërme të Kuvendit të Kosovë ka eskaluar pasdite, njofton Express. Kandidatja për Kryeministre e LDK’së, Vjosa Osmani, është përplasur...
LUFTA BËHET NË GJUNJË
Frrok Çupi/ Të gjitha palët kanë rënë në gjunjë: Presidenti i Republikës, një luftëtar i çartur i stilit shia pas- Mesjetë, është afruar në gjunjë para altarit të armikut të tij dhe po bën k...
Qeveria do të marrë 600 mln euro borxh/ Hapet gara për zgjedhjen e konsulentit për eurobondin
Nga: Klodian Tomorri/ TCH Pas dështimit të tenderit të parë, Ministria e Financave ka çelur sërish garën për të përzgjedhur studion ligjore do të ndihmojë qeverinë të marrë 600 milionë euro bor...
Thaçi i jep Kurtit afat 48 orësh për nominimin e kryeministrit.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se i ka dhënë liderit të VV-së, Albin Kurti 48 orë afat për nominimin e  kryeministrit. “...
Qeveria e majtë italiane përballet me sfidat, mund të shembet në Janar
Nga: CHRIS TOMLINSON Koalicioni i majtë italian i Lëvizjes Pesë Yje (M5S) dhe Partisë Demokratike (PD) përballet me disa ngjarje të profilit të lartë në janar që mund të çojnë në shembjen e koa...
Faqja 1 prej 1112345...10...E fundit »