Etiketa: qeveria

Një dorë studentësh shkëputen dhe vijnë para selisë së Qeverisë. Rama: “Po tani kush iu përçau?… Unë jam me studentët’.
Pas disa dilemash dhe parashikimesh që u shprehën sot se ‘studentët po përçahen’, me sa duket kjo ka ndodhur. Një grusht djem e vajza kanë ardhur para kryeministrisë, ndërsa të tjerët te ministria...
Qeveria hap dyert për të plotësuar kërkesat e studentëve: Subvensionojmë- jo 50%, por 100%…- thotë Rama
-“I gatshëm për të shkuar me tej kërkesave tuaja për tarifat. Jo vetëm 50%, por tua subvencionojë shteti 100% atyre me 9 dhe 10 dhe atyre në ndihmë ekonomike. Por ama duhet dialog, se nuk zgjidhen...
Kuvendi do të mblidhet në seancë ‘speciale’; shkarkohet Xhafaj i shkarkuar, Lleshi -ministër plotësues.
Kuvendi ka njoftuar deputetët për një seancë speciale me objekt ‘shkarkimin’ e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Minsitri Xhafaj ka paraqitur dorëheqjen para kryeministrit të shtunën e kaluar ...
Në Suedi fiton gjendja pezull. 5 javë pa qeveri, edhe Kristersson dështon
Udhëheqësi i moderuar heq dorë nga detyra. Askush nuk dëshiron të beje aleancë me ekstremistët Suedia nuk ka ende një qeveri pesë javë pas zgjedhjeve të 9 shtatorit. Ose më mirë, qëndron ako...
Del në shesh përgjimi mbi shantazhin e Qeversië në Gjykatën e Strasburgut, kundër pronarëve në Shqipëri
 “Më mori Engjëll Agaçi, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, e më thotë ç’e ke Ledi Biankun?... Pastaj, Biba i drejtohet Biankut për ta bindur që të pranojë të ndikojë: “A të...
Ekstravaganca me zyrat e qeverisë ka kushtuar 40 milion euro që nga qershori 2017/ Monitor
Të gjithë kanë vënë re shumë ekstravagancë në arredimin dhe publicitetitin rreth zyrave të qeverisë; por sidomos pas zgjedhjeve në mandatin e dytë (qershor 2017) esktravaganca u rrit shumë. Ndrysh...
Merkel takon ministrin rebel, davaritet grindja e rrezikshme mbi emigrantët.
Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ditën e Hënë nisi përpjekjen e fundit për kaapërcimin e hendekut me ministrin e rebeluar të Punëve të Bredshme Horst Seehofer duke zgjidhur mosmarrëveshjene...
Qeveria voton projekt ligjin për Teatrin Kombëtar menjëherë pas marrëveshjes së Veliajt me artistë.
(FOTO: Kryetari i Bashkisë, Erjon Veliaj me artistët iniciatorë pas marrëveshjes)/ Qeveria miraton projekt ligjin për Teatrin Kombëtar.  Projekt ligji është votuar në 27 qershor në mbledhjen e ...
Pak javë para vendimit të BE mbi hapjen e negociatave, shkarkohet zv/ ministre e Integrimit
Kur kanë mbetur pak ditë nga dhënia e vendimit të vendeve anëtare për hapjen e negociatave me Shqipërinë, kreu i qeverisë Edi Rama ka shkarkuar nga detyre zv/ministren e Jashtme Kleopatra Maliqi....
Avanti dilettanti!
Nga Barbara Wesel/ Deutsche Welle Do të ishte çudi po të mos rezultojë kryeministri i ri një marionetë në duart e dy kryetarëve të partive Lega dhe Lëvizjes Pesë-Yjet. Sepse profesori i panjohur i ...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »