Etiketa: rruga-e-kombit

Basha nga Paskuqani: “Do të heqim taksën në Rrugën e Kombit” dhe ‘do të zgjidhim çdo problem!’.
Kryetari i PD, Lulzim Basha shkoi sot në Paskuqan ku zhvilloi një takim me banorë të zonës. Basha u premtoi se me ardhjen e tij në pushtet problemet e tyre do të gjejnë zgjidhje. Kreu u demo...
Kush ishte e kush nuk ishte në protestën e Kukësit për ‘tarifën në Rrrugën e Kombit’.
Sot u vendos për herë të parë në Shqipëri pagesa për rrugën. Aplikimi i parë ishte ‘Rruga e Kombit, në pikën e kalimit te tunelet e Kalimashit. Ishte paralajmëruar: Në njërën anë qeveria që ...
Që sot në mëngjes, rruga e Kombit nis me pagesë dhe protesta në Kalimash.
Prej mëngjesit të kësaj të hëne, 17 shtator 2018, ka hyrë në fuqi tarifa për qarkullimin në Rrugën e Kombit. Në nisjen e këtij procesi nuk janë kontaktuar probleme, ndërsa ka pasur prezencë edhe t...
Përballja me shtetin në Rrugën e Kombit kthehet në Gjykatën e Tiranës, gjakoset deputeti
Para mbërritjes së të ndalurave për protesten në Rrugen e Kombit ambjentet e Gjykatës së Tiranës janë rrethuar nga forca të shumta policore. Të gjitha rrugët janë të bllokuara. Deputeti demokra...
Sa do paguajmë për Durrës-Kukës në 31 vjet? Koncesionari merr 400 milionë euro
Analizë nga revista 'Monitor'/ Sipas parashikimeve nga kontrata per koncesionin e segmentit Milot-Morinë, të ardhurat e kompanisë pritet të jenë rreth 400 milionë euro gjatë 30 viteve nga të cilat ...
Deputeti i PS: “Protestuesit e Kukësit, këto qelbësira…”.
Deputeti i PS-së, Erjon Braçe thotë se në protestën e sotme në Kukës kishte kriminelë, shqiptarë që flasin shqip por rrinë në Serbi, por edhe të tjerë që janë cënuar nga vendimet e qeverisë së Shq...
Edith Harxhi: Kështu filloi revolucioni amerikan …
Edith Harxhi, ish-zv.ministre në qeverisjen e Partisë Demokratike, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me protestën e qytetarëve në Rrugën e Kombit. Kështu filloi revolucion...
Zëri i Amerikës: Manifestimi nisi i qetë, por një kordon i forcave të Policisë…
“Protesta e qindra qytetarëve të Kukësit, të cilëve u janë bashkuar dhe të tjerë nga Kosova, kundër vendosjes së taksës për kalimin në Rrugën e Kombit, autostrada që lidh Shqipërinë me Kosovën, ës...
Më në fund u ngritën njerëzit!, po thonë të gjithë. FOTO
Prej kaq kohe që njerëzia hesht dhe ndërkohë flet nën zë, dhe ndërkohë vuan, dhe ndërkohë nuk dritë për dalje. Njerëzit hera kanë sharë veten ‘pse nuk ngrihemi’ dhe herë kanë fajësuar Opozitën,...
Berisha: Përgjigje barbarëve!
Nga: Sali Berisha/ Shqiptaret e vetëm barbarë janë: Noriega dhe Fatziu i tij! Miq, sot Edvin Kristaq Rama dhe Fatzi Droga, njeri pas tjetrit fytyre nxire, shpallen ‘barabarë’ protestuesit lu...
Faqja 1 prej 3123