Etiketa: shba

SHBA i tregon vendin Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë…
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka sqaruar vendimin për shpalljen “non grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha. Ajo tha se vendimi është bazuar në fakte. Në intervistë ajo ia bëri të...
Escobar dënon dhunën në selinë e PD: ‘Nuk merret partia me forcë!’
SHBA i ka dhënë një tjetër shuplakë Sali Berishës duke dënuar përpjekjet e tij për të rimarrë me dhunë Partinë Demokratike. Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel ...
Protesta e dhunshme e Sali Berishës, reagon zyrtari i lartë amerikan Gabriel Escobar
Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar dënoi dhunën e fundjavës në Partinë Demokratike të Shqipërisë dhe tha se ajo nuk mund të jetë mjet për marrjen nën k...
Ish-gjenerali i NATO-s flet për bazën amerikane në Shqipëri, tregon arsyet pse u zgjodh ky vend
SHBA ka planifikuar të ngrejë një bazë ushtarake në Shqipëri, si një lëvizje për të garantuar stabilitetin e rajonit dhe një qasje më të thjeshtë ushtarake në pjesën e Evropës Lindore. Mbi këtë...
Hapja me dhunë e dyerve në PD, Yuri Kim: SHBA e shqetësuar, ata që nxisin dhunën do jenë përgjegjës
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar për situatën në PD duke bërë thirrje që të mos ketë dhunë. Yuri Kim  në Twitter u bën thirrje organizatorëve të protestës të qëndrojnë larg dhunës dhe ...
Dhuna në PD, SHBA mesazh të qartë Berishës: Kush nxit dhunë do të mbajë përgjegjësi!
Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka reaguar ashpër ndaj Sali Berishës për situatën që është krijuar në PD. "Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara me rritjen e tensioneve në ndërtes...
6 Janar: Biden, duke i vënë gishtin Trumpit, thotë se SHBA ‘duhet të vendosë se çfarë lloj kombi do të jemi’
-Biden thotë se "Rruga përpara është të njohësh të vërtetën dhe të jetosh sipas saj"-   Presidenti Biden pritet të shënjestrojë ish-presidentin Donald Trump në fjalimin e tij me rastin ...
Zhvillimet në PD/ Zëvendës- ambasadori amerikan, Smith, mbërrin në selinë e PD për takimin me Bashën
Zëvendës ambasadori amerikan Demian Smith ka mbërritur në selinë blu për një takim me kreun e PD Lulzim Basha. Vizita e tij vjen pasi disa deputetë nga grupi i Rithemelimit të PD dhe të rinjt...
Në selinë e PD mbërrin zëvendës ambasadori i SHBA, do të takojë Bashën
Në Partinë Demokratike sot është intensifikuara beteja e 'dyerve të mbyllura'. Por e kyçur dera nuk është për zëvendës ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Demian Smith, i cil...
Escobar: Nuk do hezitojmë të sanksionojmë të korruptuarit dhe destabilizuesit në Ballkan
Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të hezitojnë që të përdorin sanksione dhe të dërgojnë mesazhe të forta për të korruptuarit dhe akterët destabilizues në Ballkan, ka thënë i dërguari special ...
Faqja 1 prej 9212345...102030...E fundit »