Etiketa: shba

Emigracioni në Sh.B.A do të pezullohet për shkak të pandemisë, thotë Trump
Presidenti Donald Trump ka thënë se do të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv për të pezulluar përkohësisht të gjithë emigracionin në SHBA për shkak të koronavirusit. Në Twitter, ai përmendi "sulm...
SHBA miraton fonde shtesë për Shqipërinë në ndihmë të luftës kundër pandemisë COVID-19
TIRANË- Qeveria e Shteteve të Bashkuara, përmes USAID-it, ka miratuar fonde shtesë për Shqipërinë në ndihmë të luftës kundër pandemisë COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada e SHBA në Tir...
Coronavirusi/ Donald Trump: ‘Faleminderit Zotit për kamionistët tanë’
Presidenti Donald Trump vlerësoi të enjten kamionistët në Shtëpinë e Bardhë, duke i falënderuar ata për mbajtjen dhe funksionimin e zinxhirit të furnizimit  gjatë krizës së koronavirusit. "Për ...
Koronavirusi: Trump thotë se piku ka kaluar, Shtetet e Bashkuara hapet së shpejti.
Presidenti Donald Trump thotë se Shtetet e Bashkuara ka “kaluar pikun” e rasteve të reja të koronavirusi the sugjeron që disa shtete mund të hapen brenda këtij muaji. Zoti Trump tha gjatë konfe...
Ish rivalja Elizabeth Warren mbështet Joe Biden për president
  15 Prill (UPI) - Ish-kandidatja Demokrate dhe senatorja e Massachusetts, Elizabeth Warren të mërkurën miratoi ish Zëvendës Presidentin Joe Biden si kandidatin për president të partisë. ...
Trump anulon financimet për Organizatën Botërore të Shëndetësisë, ‘fshehu shpërthimin’ e koronavirusit.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara e ka akuzuar Organizatën Botërore të Shëndetësisë për ‘fshehjen’ e shpërthimit të koronavirusit. Shtetet e Bashkuara do të ndalojë financimin për Organizatën ...
BE nuk ndalet drejt ‘Planit Marshall’; por Amerika nuk ka më George Marshall
Koment/  Plani Marshall u iniciua në virtin 1948 nga sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara, George Marshall, ku u angazhuan ndihma për Evropën perëndimore të rrënuar nga Lufta e Dytë Botë...
SHBA kërkon të “ndryshojë rrënjësisht” OBSH-në, thotë Pompeo
AFP Uashington (AFP) - Shtetet e Bashkuara po kërkojnë të "ndryshojnë rrënjësisht" Organizatën Botërore të Shëndetit mes kërcënimeve për të ndaluar kontributet në mes të pandemisë së koronaviru...
Raporti: Barack Obama do të mbështesë Joe Biden
Nga: JOSHUA CAPLAN   Ish Presidenti Barack Obama do të mbështesë ish-zëvendës presidentin e tij, Joe Biden, për president, në një video të planifikuar për dalje të martën në mëngjes, si...
Koronavirus: Trump kërkon autoritetin ‘total’ për të hequr mbylljen e vendit.
(Wall Street është kthyer në shkretëtirë gjatë mbylljes)/ Presidenti Donald Trump ka kërkuar fuqi ‘totale’ për të hequr mbylljen e mbarë vendit, që kundërshtohet nga guvernatorët dhe ekspertët ...
Faqja 21 prej 83« E para...10...1920212223...304050...E fundit »