Etiketa: shba

Ylli i Hollivudit, Jon Voight, thotë se Trump është ‘njeriu i vetëm që mund ta shpëtojë këtë komb’.
Jon Voight ka lëshuar një mesazh me video që ofron një paralajmërim të tmerrshëm për atë që do të vijë kur Joe Biden dhe administrata e tij marrin detyrën. Ylli 81-vjeçar i Hollivudit ndan shpe...
Ish senatori Republikan i merr vendin në Kaliforni Demokratit në detyrë
Ish senatori Republikan David Valadao rimori vendin e tij në Distriktin 21 të Kalifornisë, të Premten, duke mundur ngushtë Demokratin T.J. Cox Valadao fitoi në 2012 duke u përqendruar në çështj...
Modeli Trump si rrugëzgjidhje për ringritjen e kombit
  Nga Nikola Kedhi Përse bien kombet? Është një pyetje që njeriut të zakonshëm, në furtunën e jetës së përditshme, nuk i shkon ndër mend ta bëjë. Në fund të fundit, ngjan një pyetje tejet f...
Shumica në Senat varet nga balotazhet në Georgia në 5 janar
Republikanët janë duke shtuar përpjekjet për të mbajtur shumicën e tyre në Senat përmes një balotazhi në Georgia. Kens Loeffler dhe David Perdue po përpiqen të mposhtin sfidat përkatëse nga kan...
SHBA/ Gjykata e Lartë bllokon guvernatorin e Nju Jorkut, Cuomo. Barrett luajti rolin kryesor
  Gjykata e Lartë e SHBA të Mërkurën në mbrëmje bllokoi Guvernatorin e Nju Jorkut Andrew Cuomo që të vendoste prapa rreptë të pjesëmarrjes në shërbimet e kultit në zonat e goditura rëndë n...
Kthimi i Moçalit?
JOEL B. POLLAK Ish Zëvendës presidenti Joe Biden thuhet se do të njoftojë këtë javë se Tony Blinken, i cili mbështeste idenë e "ndërhyrjes Ruse" do të ishte Sekretari i tij i Shtetit. Bloomb...
Republikani Aderholt parashikon se Republikanët do të fitojnë mazhorancën e Dhomës në 2022
Nga: JEFF POOR   Gjatë një interviste Rep. Robert Aderholt (R-AL) paraqiti perspektivat për Partinë Republikane, veçanërisht pasi GOP bëri fitime në Dhomën e Përfaqësuesve në zgjedhjet ...
9 pikat kryesore nga konferenca për shtyp e fushatës Trump mbi sfidat ndaj rezultateve të zgjedhjeve
Nga JOEL B. POLLAK   Rudy Giuliani dhe avokatët e tjerë që përfaqësojnë fushatën e Presidentit Donald Trump përshkruan çështjen e tyre të Enjten se zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit...
Dy anëtarë republikan të bordit ndryshuan votën dhe rezultatin nga frika se u kërcënuan deri në familje
Dy anëtarë republikanë të Bordit të Canvassers të Qarkut Wayne në Miçigan anuluan votat e tyre në procesin e vërtetimit të rezultateve në zgjedhje. Ata thanë të mërkurën se ishin detyruar që të bë...
Kaliforni: 2 të akuzuar për mashtrime të shumta me votat, priten mijëra
Dy individë janë akuzuar nën akuza për mashtrime të shumta të  votuesve pasi dyshohet se kanë paraqitur aplikacione mashtruese për regjistrimin e votuesve në emër të të pastrehëve, sipas Zyrës së ...
Faqja 4 prej 82« E para...23456...102030...E fundit »