Etiketa: shba

Kim është akoma në kontroll të Koresë së Veriut/ Sipas gjeneralit të lartë amerikan
Një gjeneral i lartë amerikan të Mërkurën tha se ai supozon se Kim Jong Un është ende "nën kontrollin e plotë" të forcave bërthamore dhe ushtarake të Koresë së Veriut, mes raporteve që udhëheqësi ...
Më shumë se 9 në 10 amerikanë e quajnë Kinën një “kërcënim” për SHBA.
Nga: John Binder, reporter i Breitbart News   Më shumë se 9-në-10 amerikanë tani e quajnë fuqinë dhe ndikimin e Kinës në botë një "kërcënim" për Shtetet e Bashkuara, zbulon një studim i...
Covid19 mund të ketë një valë të dytë këtë vit/ CDC
Coronavirus 2.0? Coronavirus mund të ketë një valë të dytë vdekjeprurëse më vonë këtë vit, paralajmëron drejtori i CDC Një valë e dytë e koronavirusit mund të përkojë me fillimin e sezonit të ...
Emigracioni në Sh.B.A do të pezullohet për shkak të pandemisë, thotë Trump
Presidenti Donald Trump ka thënë se do të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv për të pezulluar përkohësisht të gjithë emigracionin në SHBA për shkak të koronavirusit. Në Twitter, ai përmendi "sulm...
SHBA miraton fonde shtesë për Shqipërinë në ndihmë të luftës kundër pandemisë COVID-19
TIRANË- Qeveria e Shteteve të Bashkuara, përmes USAID-it, ka miratuar fonde shtesë për Shqipërinë në ndihmë të luftës kundër pandemisë COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada e SHBA në Tir...
Coronavirusi/ Donald Trump: ‘Faleminderit Zotit për kamionistët tanë’
Presidenti Donald Trump vlerësoi të enjten kamionistët në Shtëpinë e Bardhë, duke i falënderuar ata për mbajtjen dhe funksionimin e zinxhirit të furnizimit  gjatë krizës së koronavirusit. "Për ...
Koronavirusi: Trump thotë se piku ka kaluar, Shtetet e Bashkuara hapet së shpejti.
Presidenti Donald Trump thotë se Shtetet e Bashkuara ka “kaluar pikun” e rasteve të reja të koronavirusi the sugjeron që disa shtete mund të hapen brenda këtij muaji. Zoti Trump tha gjatë konfe...
Ish rivalja Elizabeth Warren mbështet Joe Biden për president
  15 Prill (UPI) - Ish-kandidatja Demokrate dhe senatorja e Massachusetts, Elizabeth Warren të mërkurën miratoi ish Zëvendës Presidentin Joe Biden si kandidatin për president të partisë. ...
Trump anulon financimet për Organizatën Botërore të Shëndetësisë, ‘fshehu shpërthimin’ e koronavirusit.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara e ka akuzuar Organizatën Botërore të Shëndetësisë për ‘fshehjen’ e shpërthimit të koronavirusit. Shtetet e Bashkuara do të ndalojë financimin për Organizatën ...
BE nuk ndalet drejt ‘Planit Marshall’; por Amerika nuk ka më George Marshall
Koment/  Plani Marshall u iniciua në virtin 1948 nga sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara, George Marshall, ku u angazhuan ndihma për Evropën perëndimore të rrënuar nga Lufta e Dytë Botë...
Faqja 4 prej 67« E para...23456...102030...E fundit »