Etiketa: shba

Votuesit në Karolinën e Jugut thanë se makinat e votimit ndryshuan votat e tyre
  Nga: ARIS FOLLEY / Zyrtarët në Richland County, S.C., po shqyrtojnë raportimet e votuesve se makinat e tyre të votimit po zgjedhnin kandidatët e kundërt me ata që ata zgjodhën. Një stac...
SHBA: Demokratët kontrollojnë Dhomën e Ulët; Republikanët konsolidojnë pozita në Senat
Demokratët në Shtetet e Bashkuara kanë marrë kontrollin e Dhomnës së Përfaqësuesve në zgjedhjet e mes- mandatit, duke shkaktuar trazira ndaj Presidentit Donald Trump. Duke marrë kontrollin e dh...
Sondazh:Udhëheqja e Demokratëve në rezultatin e votimit gjenerik zvogëlohet nga tetë në tre pikë.
( Various/AFP/Getty) / Përparësia e Partisë Demokrate në votimin e përgjithshëm ka rënë nga tetë pikë në vetëm tre pikë, sipas një sondazhi te Politico / Morning Consult. Sondazhi gjithashtu...
NUMËRIMI FINAL: VALA BLU E ZGJEDHJEVE NË MIDTERM, ËSHTË ULUR/ SHBA
Kandidatët republikanë dhe demokratë dhe mbështetësit në nivel kombëtar do të bëjnë argumentet e tyre mbyllëse për votuesit të hënën para zgjedhjeve Afatmesme më të shikuara - dhe ndoshta më të rë...
I dyshuari për sulmin vandalist në Sinagogën e Nju Jorkut është aktivist demokrat.
    James Polite, 26 vjeçari, i cili u arrestua të premten për akuzen se vandalizoi një sinagogë në Bruklin të enjten, është një aktivist Demokrat që dikur ka punuar për zedhenesen...
Akuzuesja për përdhunim e Brett Kavanaugh pranon se ajo e ka sajuar historinë
Komiteti Gjyqësor i Senatit e ka referuar një grua nga Kentucky në Departamentin e Drejtësisë (DOJ) dhe Byronë Federale të Hetimeve (FBI) pasi ajo pranoi të bënte një akuzë se Gjyqtari i Gjykates ...
Gafa e bujshme e Hillary Clinton: “Zezakët?… Janë të gjithë njësoj”.
( Hillary Clinton e ka lëshuar veten në një batutë "politikisht jo korrekte". Por publiku, në vend që të reagojë i indinjuar, qesh dhe duartroket. Po nëse të njëjtën batutë ta kishte bërë Trump?)/...
Samiti i Sirisë mori ‘hapa të mëdha’ drejt përfundimit të luftës: SHBA
  AFP Brussels (AFP) - Samiti i Stambollit mbi Sirinë mori "hapa të mëdhenj" drejt përfundimit të luftës civile, por situata mbetet e rrezikshme me kaq shumë forca të armatosura të huaj...
Christine Blasey Ford mbledh 1 milionë dollarë për akuzën kundër Kavanaugh për ‘abuzim seksual’.
( FOTO: Christine Blasey Ford)/ Christine Blasey Ford, një profesorë e psikologjisë n Kaliforni, e cila akuzoi Brett Kavanaugh për ngacmim seksual para 36 vjetësh, ka mbledhur 1 milion dollarë ...
SHBA, 5.000 ushtarë në kufi për të ndaluar emigrantët
( Wall Street Journal njoftoi se administrata amerikane është e gatshme të dërgojë mijëra ushtarë në kufirin meksikan për të ndaluar karvanin e emigrantëve)/ Shtetet e Bashkuara janë të gatshme...
Faqja 42 prej 70« E para...102030...4041424344...506070...E fundit »