Etiketa: shba

Iraku në prag të luftës civile. I kërkohet zotit Trump që të ndalojë pushtimin e Irakut
Iraku është në parim, në luftë civile, me dhjetëra mijëra forca Peshmerga Kurde të përgatitura për të mposhtur Ushtrinë Irakene dhe mijëra forca milicie Shia të mbështetur nga Irani që po avancojn...
SHBA do të qëndrojë në marrëveshjen me Iranin, sipas ambasadores Nikki Haley
Gazeta ‘Times’ e Izraelit raporton: Zonja Nikki Haley, ambasadore e Shteteve të bashkuara në Kombet e Bashkuara tha të Dielën se Shtetet e Bashkuara mund të “qëndrojë” në marrëveshjen bërthamore t...
“Bisedime me Veriun derisa të hidhet bomba e parë!”, thotë Tillerson.
Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson ka insistuar se presidenti Donald Trump do që ta zgjidhë konfrontimin me Korenë e Veriut përmes diplomacisë. Unë do të vazhdoj derisa ...
Shtetet e Bashkuara dhe Mbretëria e Bashkuar hetojnë mbi Harvey Weinstein.
Policia e Shteteve të Bashkuara dhe të Mbretërisë së Bashkuar kanë nisur hetimet për ngacmim seksual ndaj producentit hollivudian të filmit Harvey Weinstein. Departamenti i Poliicsë i New York po k...
Shtetet e Bashkuara largohet nga UNESKO për shkak të “padrejtësisë ndaj Izraelit”.
Shtetet e Bashkuara del nga organizata kulturave e OKB, Unesko, duke e akuzuar si “anti- izraelite”. Agjencia është e njohur për projektimin e qendrave të trashëgimisë botërore, siç është edhe ...
UPDATED/Katastrofë në California: Zjarri shkatërron zonën e prodhimit të verës, qindra shtëpi të djegura. VIDEO
UPDATED: Nga përhapja e zjarrit të 15 vatrave në luginat e vreshtave në Kaliforni, deri tani janë shpallur të vdekur 10 persona. 1500 prona janë shkatërruar dhe 20 mijë banorë janë evakouar. ...
Një valixhe misterioze pranë Ambasadës së USA në Tiranë, vë në alarm policinë
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes)/ Një alarm për një valixhe të dyshimtë pranë Ambasadës së SHBA-së në Tiranë është dhënë pak minuta më parë. Kalimtarët dhe policia që ruan ambasadën kanë d...
Breitbart News: Shtetet e Bashkuara i thotë Shqipërisë se lufta kundër krimit të organizuar është sfida kryesore.
Lufta kundër krimit të organizuar mbetet sfida më e vështirë dhe më e madhe e Shqipërisë, tha të Hënën ambasadori i Shteteve të Bashkuara në vend. Duke folur në Shkollën e Magjistraturës që pro...
Shtetet e Bashkuara tërheq stafin e ambasadës nga Kuba.
Shtetet e Bashkuara ka tërhequr më shumë se gjysmën e stafit të ambasadës në Kubë, në përgjigje të sulmeve misterioze nga i cili disa diplomatë kanë mbetur të sëmurë. Washingtoni  gjithashtu ka...
Në Alabama fiton Roy Moore, kandidati i mbështetur nga Trump.
Gjykatës dhe politikan, Roy Moore mbajti fjalimin e fitores në sallën e jubilanteve para mbështetësve në Montgomery, Alabama. Ai zëvendëson Jeff Session në postin e senatorit të Alabama. Ai tha...
Faqja 42 prej 53« E para...102030...4041424344...50...E fundit »