Etiketa: shba

SHBA, letër drejtuar Borchardt: Aty ke “një ish ministër të Brendshëm të implikuar në Itali” me trafikantët e drogës.
SHBA-të i shkruajnë kreut të prezencës së misioni të OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Përmes një letre SHBA falënderon OSBE për rolin që ka luajtur në vendin tonë, si dhe e inkurajon këtë mis...
Jackie Speier: ‘Në Kongres kemi dy anëtarë të përzierë në ngacmime seksuale’. VIDEO
Gjatë dëshmive para Komitetit të Dhomës së Administrimit, ditën e Martë, përfaqësuesja Demokrate Jackie Speier (D-CA) deklaroi se aktualisht janë dy anëtarë të Kongresit, një Republikan dhe një De...
Sulmi në New York, më i ziu pas 11 Shtatorit. I dyshuari thërriti :”Allahu Akbar”. FOTO
Ky ishte sulmi më i egër pas 11 Shtatorit 2001 mbi SHBA- thanë zyrtarët. Pesë shokë nga Argjentina janë mes të vrarëve nga sulmi me kamion të Martën në New York. Tetë persona u vranë dhe 11 ...
Gruaja e katërt që dyshohet se presidenti George H.W. Bush e ngacmoi seksualisht.
Ish kandidate për Senatin Republikan në Maine është gruaja e katërt që akuzon ish- presidentin George H.W. Bush se e ka prekur me duar. Amanda Staples tha për Portalin Press Herald të  Maine se...
Donald Trump çmon presidentin kinez Xi Jinping për “ngjitjen e jashtëzakonshme” të tij.
(FOTO: Të dy liderët janë takuar në Gjermani kësaj vere) Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka uruar liderin kinez Xi Jinping mbi "ngjitjen e jashtëzakonshme" të tij, pas Kongresit të...
SHBA/Presidentët e gjallë së bashku për të mbledhur fonde për tufanet.
Pesë ish presidentët e Shteteve të Bashkuara, që jetojnë janë bërë së bashku për një koncert në ndihmë të viktimave të tufaneve, të cilët goditën Shtetet e Bashkuara gjatë këtij viti. Barack Ob...
Iraku në prag të luftës civile. I kërkohet zotit Trump që të ndalojë pushtimin e Irakut
Iraku është në parim, në luftë civile, me dhjetëra mijëra forca Peshmerga Kurde të përgatitura për të mposhtur Ushtrinë Irakene dhe mijëra forca milicie Shia të mbështetur nga Irani që po avancojn...
SHBA do të qëndrojë në marrëveshjen me Iranin, sipas ambasadores Nikki Haley
Gazeta ‘Times’ e Izraelit raporton: Zonja Nikki Haley, ambasadore e Shteteve të bashkuara në Kombet e Bashkuara tha të Dielën se Shtetet e Bashkuara mund të “qëndrojë” në marrëveshjen bërthamore t...
“Bisedime me Veriun derisa të hidhet bomba e parë!”, thotë Tillerson.
Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson ka insistuar se presidenti Donald Trump do që ta zgjidhë konfrontimin me Korenë e Veriut përmes diplomacisë. Unë do të vazhdoj derisa ...
Shtetet e Bashkuara dhe Mbretëria e Bashkuar hetojnë mbi Harvey Weinstein.
Policia e Shteteve të Bashkuara dhe të Mbretërisë së Bashkuar kanë nisur hetimet për ngacmim seksual ndaj producentit hollivudian të filmit Harvey Weinstein. Departamenti i Poliicsë i New York po k...
Faqja 50 prej 61« E para...102030...4849505152...60...E fundit »