Etiketa: shba

Dimër i egër në SHBA; pas 3 dekada bie borë në Florida, pritet i ftohti pas “ciklonit bombë”.
Për herë të parë në 28 vjet po bie borë në Florida , dhe stuhia është akoma larg nga fundi i saj. Nga Tallahassee, Florida, dhe veriu drejt Georgia dhe South Carolina, një mot i akullt po shoqë...
Qeveritë e Ballkanit ‘e dinë’ se SHBA nuk ka sy këtu. Në fakt ja çfarë ndodhi me Kosovën…
Liderët e Kosovës, prej kohësh po sulmojnë Gjykatën Speciale të ngritur para tre vjetësh, duke kërcënuar se ‘do ta mbyllin’. Gjykata Speciale dhe ngritja e saj ishtenjë punë e vështirë e politikës...
Prokurorja e mbyll vitin dhe e nis punën me PD.
Prokuroria e Tiranës është bërë gati të nisë letër porosi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për kontratën e lobimit të PD-së. Kallëzimi është bërë nga kryetari i Grupit Parlamentar i PS (në pusht...
Nikki Haley do të shtrojë gosti për vendet që nuk pranuan rezolutën e OKB mbi Jerusalemin.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley do të shtrojë një pritje për ambasadorët e vendeve që nuk mbështetën  votën e Asamblesë së Përgjithshme të OKB që dënonte Shtetet e Bashkuar...
Presidenti Meta distancohet nga qeveria ‘anti- amerikane’. Letër Trump: Nuk është qëndrimi i shtetit dhe popullit shqiptar!
Presidenti shqiptar Ilir Meta i ka shprehur sot keqardhjen e tij presidentit amerikan Donald Trump, lidhur me votën e djeshme të Shqipërisë në Kombet e Bashkuara në favor të rezolutës që hedh posh...
Një erë e lehtë u hoqi vellon…
Nga: Frrok Çupi/ Për këtë të vjen plasja: Si nuk u bënë burra këta njerëz që të përballen me tufanin; dhe le të bien! Por të përballen një herë me tufanin! Gjithmonë mbetën prapa gardhit... Sa fryn n...
Berisha: Jerusalemi shqiptar është Kosova. VIDEO
Ish president dhe ish- kryeministër i Republikës, Sali Berisha, ka folur sot para gazetarëve mbi gjarjen më të fundit diplomatike e politike të qeverisë shqiptare: Votën kundër Shteteve të Bashkua...
Presidenti Trump do të ndërpresë ndihmat financiare për votat kundër.
Presidenti Donald Trump, të mërkurën kërcënoi se do të ndërpresë ndihmat financiare për vendet që votojnë për të kaluar rezolutën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara ku kërkohet an...
Vota kundër Amerikës, jo ‘kundër Amerikës’!. Qeveria bazohet në vitin 1968.
Flet Ditmir Bushati, ministër i Jashtëm/ ‘Në politikë të jashtme nuk e kemi luksin të mos dallojmë faktet nga trillimet. Për ata që ende besojnë te faktet, vota e Shqipërisë dje në Asamblenë e ...
SI DO TA EMËRTONTE KADARE VOTIMIN E DJESHËM NË OKB
Nga: Ndoc Bushgjoka/  Ja se çfarë shkruan Ismail Kadare para pesë vjetësh: ‘Një pazar i çuditshëm, i turbullt, gjithmonë i pashpallur, zhvillohej ditë e natë, ndër dhjetëra e dhjetëra vite, ...
Faqja 70 prej 83« E para...102030...6869707172...80...E fundit »