Etiketa: shqiperi

Presidentja e KE për investimet në Shqipëri: Jemi në rrugën e duhur, 6 dhjetori takim shumë i rëndësishëm në Tiranë.
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, ka deklaruar se BE do t’i dhurojë Shqipërisë 80 mln euro si mbështetje për krizën energjetike dhe 500 mln euro për Ballkanin për modernizim...
KE, 80 mln euro për energjinë, Rama: Nëse vijohet kështu s’do të ketë nevojë për fashën mbi 800 kWh
Kryeministri Edi Rama është shprehur se ndihma prej 80 mln euro nga KE për energjinë elektrike, mbulon  1/6 e nevojave që ka vendi ynë. “80 mln euro nuk janë pak, janë një shifër e konsideruesh...
Von der Leyen në Tiranë: BE ka 80 mln euro grande për Shqipërinë, mbështetje për energjinë elektrike.
Presidentja e KE Ursula von der Leyen ka deklaruar se do të japin 80 mln euro grante mbështetje Shqipërisë për energjinë elektrike, nisur nga kriza që po pësojnë shtetet si pasojë e luftës. Lajmin...
Dialogu Strategjik SHBA-Shqipëri, Blinken: Diskutuam për mbrojtjen kibernetike, do qëndrojmë krah jush
Mbrojtja ndaj sulmeve kibernetike, ndryshimet klimatike dhe tregtia ishin ndër prioritetet që u diskutuan në takimin e sekretarit të Shtetit, Antony Blinken dhe ministres së Jashtme Olta Xhaçka. N...
Dialogu strategjik SHBA-Shqipëri/ Escobar: Shqipëria, partner i besueshëm! Ka rol të rëndësishëm.
  Në Departamentin e Shtetit është duke u zhvilluar në këto momente dialogu strategjik midis qeverisë së Shteteve të Bashkuara dhe qeverisë Shqiptare. Në takimin mes dy qeverive marrin pje...
Shqipëria i kërkon Rusisë, Britanisë dhe Kinës bllokimin e faqeve që po publikojnë të dhënat pas sulmeve nga Irani! Po postohen sekrete hetimore
Mbyllja e faqeve që publikojnë të dhënat e marra nga sulmi kriminal kibernetik i është kërkuar autoriteteve të Kinës, Britanisë së Madhe dhe Rusisë. Vendimi është marrë nga Gjykata e Tiranës pasi ...
The Guardian/ “U mahnita nga bukuria”: Muzetë dhe galeritë e preferuara në Evropë; Muzeu historik i Fotografisë në Shqipëri
Dizajni i mahnitshëm, njohuri mbi historinë dhe hapësirat e mrekullueshme në natyrë, të gjitha shfaqen në zgjedhjet e lexuesve tanë të institucioneve evropiane. Kubistët në një kub, Málaga, Spanj...
Sulmet kibernetike nga Irani, presidenti Begaj mbledh sot Këshillin e Sigurimit Kombëtar në orën 11:00
Presidenti i Republikës Bajram Begaj do të mbledhë nesër Këshillin e Sigurisë Kombëtare mbi çështjet për sulmet kibernetike. Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë është konfirmuar pjesëmarrja e kry...
SHBA: Projekt-rezolutë në Kongresin amerikan për sulmet kibernetike të Iranit ndaj Shqipërisë
  Bashkëkryetarët e grupit të çështjeve shqiptare në Kongresin amerikan, paraqitën sot në Dhomën e Përfaqësuesve një projekt-rezolutë ku dënohen me forcë sulmet kibernetike të Iranit ndaj ...
Irani kërcënon Shqipërinë: Kemi dronë, mund të godasim kampin e MEK në Manzë
Retorika kërcënuese e Iranit ndaj Shqipërisë, shpallur si një vend armik për regjimin e Teheranit, nuk ndalet. “Dronët e hekurt të Iranit mundet të godasin bazën e Muxhahedinëve të MEK në Shqip...
Faqja 1 prej 4212345...102030...E fundit »