Etiketa: is_tag

Ministri i Jashtëm turk në Tiranë: Pastroni mbetjet e fundit të FETO-s në Shqipëri
Ministri i Jashtëm turk, Hakan Fidan ndodhet në një vizitë në Tiranë, ku u prit nga homologu Igli Hasani. Më tej, ai do të zhvillojë një takim edhe me kryeministrin Edi Rama. Në konferencën për sh...
Mbështesim plotësisht SPAK”/ Komisioni Europian i përgjigjet ashpër Greqisë për ‘Belerin’: Është në hetim, i takon drejtësisë
Eurodeputetja greke Anna-Michelle Assimakopoulou u kundërshtua ashpër nga zyrtari i Lartë i Komisionit Europian Thoas Hagleitner, kur tha se çështja “Beleri” është një çështje europiane. “Kjo ç...
Vizita e Ramës/ Reagon kryeministri i Landit të Bavarisë: Shqipëria i përket Bashkimit Europian
Kryeministri i vendit, Edi Rama ndodhet në Bavari në takimin tradicional të fillimvitit të Unionit Social-Kristian (CSU). Kryeministri i Landit të Bavarisë, Markus Soeder ka publikuar në rrjeti...
Media në Greqi: Athina bllokon paktin e mbrojtjes BE-Tiranë
Athina po bllokon një Marrëveshjeje të Mbrojtjes së Sigurisë mes BE-së e Shqipërisë, për shkak të qëndrimi të qeverisë shqiptare për sa i përket burgosjes së kryebashkiakut të Himarës, Fredi Beler...
Inaugurohet Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike në Ministrinë e Mbrojtjes
Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike, e cila operon 24/7 është një tjetër hap i madh dhe i rëndësishëm drejt mbrojtjes së botës digjitale, me një rol kyç në luftën kundër kërcënimeve kibernetik...
Dhunimi i 3 shqiptarëve në Mal të Zi/ Policia kallëzon penalisht 6 agresorët, sekuestrohen armë dhe fishekë
Policia e HerzegNovit ka ngritur kallëzim penal kundër 6 personave, të cilët dhunuan dhe goditen fizikisht tre shqiptarë, ngjarje kjo e cila ndodhi pak dite më parë. Kallëzimi është bërë për ve...
Shqipëria krah NATO/ Peleshi: Gati për dërgimin e disa ushtarëve dhe një anije në detin Egje.
TIRANË- Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u shpreh pas mbledhjes së qeverisë se Shqipëria do të dërgojë 22 ushtarë dhe një anije ‘Iliria’ në misionin e NATO-s në detin Egje. Ai theksoi se Shqi...
Sunak vlerëson marrëveshjen me Shqipërinë: “Shumë pak shqiptarë në La Mansh”
Kryeministri Britanik Rishi Sunak në një intervistë për rrjetin televiziv BBC është shprehur se marrëveshja e arritur me Shqipërinë për kthimin e emigrantëve të paligjshëm drejt vendit tonë është ...
Agron Tufa kapet në Itali, i dënuar me 30 vite burgim për vrasje me dashje.
Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme në bashkëpunim me partnerët nderkombetare, për kapjen dhe ekstradimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Finalizohet, nga Policia e Shtetit dhe ...
Ambasada amerikane reagon për mosmiratimin e Kostelancik: Akt pocedural, do të rivotohet
  Senati amerikan nuk e ka miratuar emërimin e David Kostelancik si ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Ai u emërua ambasador i SHBA në Tiranë nga Presidenti i SHBA, Joe...