Etiketa: tirana

Mblidhet Këshilli Kombëtar i Integrimit, Mazi: Shqipëria ka plotësuar kushtet për konferencën e parë ndërqeveritare! Hajdari: Kemi bërë hapa pas!
TIRANË- Në raportimin për punën e bërë, Zef Mazi, kryenegociatori i Shqipërisë me BE-në ka bërë me dije se vendi ynë ka plotësuar kushtet për uljen në konferencën ndërqeveritare. Ai tha se Gjykata...
Aksident i rëndë në Tiranë/ Mbetet viktimë një vajzë 10-vjeçare
Një aksident i rënë ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën “Njazi Meka”  në Tiranë, ku ka gjetur vdekjen një e mitur. Vajza e moshës rreth 10 vjeç, e identifikuar me iniciale A. P, ka dalë nga b...
Tiranë/ Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore , peshon 500 kg
Gjendet një bombë e Luftës së Dytë botërore në Tiranë. “Forcat tona xheniere, të cilat pas pak javësh festojnë 100 vjetorin e krijimit, rikonformojnë se FA janë etalon i përkushtimit dhe ...
Koronavirusi në Shqipëri, 12 viktima në 24 orët e fundit. Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk vendos për masa kufizuese shtesë
  12 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë. Në 2657 testime të kryera janë konfirmuar si raste pozitive 637, ndërsa ...
Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani vizitë 3-ditore në Shqipëri, takim me krerët e politikës
Prishtinë- Presidentja e Republikës së Kosovës, njëherësh Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, nga data 16-18 dhjetor do të qëndroj në Shqipëri, në vizitën e parë zyrtare që nga marrja ...
Për të pestën ditë, protesta kinse për Klodianin. Mbi dy orë në rrugët e Tiranës, disa të shoqëruar
Për të pestën ditë me radhë, disa te rinj në Tiranë protestuan, siç thane ata, 'për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rashës' nga efektivi i policisë. Protesta nisi në mënyrë paqësore në sheshin ...
Dhuna në kryeqytet/ Yuri Kim: ‘Ata që ishin në pushtet më parë të mos bëjnë gabimet e së kaluarës’.
Zonja Yuri Kim, ambasadore e SHBA në Tiranë ka reaguar sot rreth dhunës qe po ushtrohet ne Tirane kinse ne lidhje me crasjen e Klodian ERashës Ajo shkruan: “Vdekja e Klodian Rashas është një...
COVID19/ Në 24 orët e fundit 12 jetë të humbura, numër i lartë infektimesh.
Në 24 orët e fundit: Janë kryer 2604 testime, duke përfshirë këtu edhe testet e shpejta që kanë nisur të përdoren në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 802 qytetarë. Rastet poziti...
“Të sikterisen përfundimisht nga Tirana”! Romeo Kara del me paralajmërimin e fortë pas ultimatumit tronditës për ditën e diel: Nuk do rrimë më duarkryq! Ideuesit dhe plehrat zbatuese do digjen…
Pas ultimatumit të reperit Stresi që nëse brenda 72 orëve nuk dorëhiqet drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, ditën e diel do të digjet Tirana, ka ardhur reagimi i fortë i juristit Romeo...
Stresi paralajmëron Ardi Veliun: Ik deri të dielën ose do digjet Tirana në darkë
Reperi Arkimed Lushaj nga arratia pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt i ka bërë një paralajmërim drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.  Stresi i kërkon Veliut dorëheqje der...
Faqja 1 prej 1212345...10...E fundit »