Etiketa: tirana

FRONTEX, së pari do të ketë kufirin Shqipëri- Greqi nën prezencën e vet.
-Intervistë e drejtorit ekzekutiv Fabrice Leggeri për TCH- Fabrice Leggeri, drejtor ekzekutiv i FRONTEX në një intervistë për gazetarin e Top Channel Muhamed Veliu shpjegon se përse FRONTEX ven...
Gjeneral Rahman Parllaku bëhet 100 vjeç. ‘Mësova nga vuajtjet!’, thotë. Bashkia i jep titullin ‘Simbol i qytetit të Tiranës!’ FOTO
Gjeneral Rrahman Parllaku mbetet mbi të gjithë një hero i gjallë, u bë 100 vjeç dhe mund ta takosh në salla, në kafe me miq, dhe në park. Me rastin e 100-vjetorit të lindjes, Bashkia e Tiranës e k...
Demokratë e socialistë, nesër në sheshet e Tiranës, 100 ditë para votimeve, 100 kandidatë për zgjedhjet / Veliaj
Erion Veliaj, kryebashkiaku aktual i kryeqytetit do të shpallet nesër, e shtune, edhe zyrtarisht si kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 30 qershorit. Zoti Velia...
PD KËRKON TË SHPALLET PERSON ‘A NON GRATA’ AMBASADORI I ITALISË, CUTILLO
Fill pas vendimit të Këshillit Kombëtar të PD-së për djegien unanime të mandateve të deputetit, jo vetëm prej deputetëve të sotëm, por edhe nga ata të listës së dorëzuar në KQZ e ku Lulzim Basha b...
Prokuroria kërkon burg për 14 nga 19 të arrestuarit në protestën e 16 shkurtit
Prokuroria e Tiranës ka kërkuar masën ‘arrest me burg’ për 19 të arrestuarit gjatë protestës së opozitës para kryeministrisë. Prokuroria ka kërkuar masën ‘Arrest në burg’ për 14 nga të arrestuarit...
Veliaj: Mos vandalizo, Tirana nuk harron! S’ka më kthim pas tek huri e druri!
Menjëherë sa janë vënë re dëntimet e pemëve dhe ambientit gjatë protesës së opozitës politike, ka reaguar kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Veliaj shprehet se do ‘riparohen’ shpejt,...
Rama inspekton punimet për konviktet e studentëve të Inxhinierisë; fondi nga qeveria gjermane.
Kryeministri Rama ka vizituar sot konviktet e studentëve të Inxhinierisë ku po kryhen punime për rinovimin dhe modernizimin e tyre. Ai ka thënë se puna kishte nisur para protestave të studentëve, ...
Shqipëria dëbon ambasadorin e Iranit në Tiranë; dhe një zyrtar të ambasadës. Akti e afron vendin tonë me aleatët e mëdhenj.
Shqipëria ka shpallur  persona të padëshiruar (non grata) ambasadorin e Republikës Islamike të Iranit në Tiranë, Gholamhossein Mohammadnia si dhe një zyrtar tjetër tjetër të ambasadës, pasi dyshoh...
Media serbe thotë se Gruevski u arratis përmes Tiranës, dhe një spekulim me ‘Malevin’.
Në Maqedoni është lëshuar urdhër arrest ndërkombëtar për ish- kryeministrin e vendit, Nikola Gruevski, pas një vendimi gjyqësor që e dënon me dy vjet burgim nën akuzën e ‘shpërdorimit të fondeve p...
Kthehet ‘Tirana e guerilasve’: Zbulohet baza e armatimit të grupeve kriminale
Policia e Tiranës ka zbuluar një bazë të furnizimit me armë të grupeve kriminale në Tiranë dhe ka vënë në pranga një 64-vjeçar, që rezulton të jetë pronari i banesës së kthyer në ‘bazë’ dhe njëkoh...
Faqja 1 prej 3123