Etiketa: is_tag

Shpërthimi në zyrën noteriale në ish-Bllok/ Policia: Autorët janë paguar! Pranga Korrado Katanës
Policia e Shtetit ka shoqëruar 3 nga 5 autorët e dyshuar si të përfshirë në shpërthimin e fuqishëm në zonën e ish-Bllokut natën e 30 janarit. Në një konferencë për mediat, Drejtori i Policisë s...
Senati amerikan refuzon emërimin e David Kostelancik për ambasador të SHBA në Tiranë.
Senati amerikan nuk e ka miratuar emërimin e David Kostelancik si ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Senati i ka kërkuar Presidentin të SHBA, Joe Biden, që të miratojë n...
SPAK zbardh akuzat për grupin kriminal: “Sigurimi i kushteve për vrasje” dhe “trafik droge”!.
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar në datën 28.04.2023 procedimin penal nr.78 të vitit 2023, për veprat penale të “Sigurimi i kushteve dhe i mjeteve m...
Arrestohen 11 persona në Tiranë për vepra penale të ndryshme
Tiranë/Vihen në pranga 11 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 arrestuan shte...
Stuhia “Ciaran” godet edhe Shqipërinë, reshjet e dendura të shiut paralizojnë lëvizjen në Tiranë-Durrës
Moti i keq ka përfshirë thuajse të gjithë vendin. Siç shihet nga pamjet, një stuhi e fortë me shi dhe erë ka përfshirë autostradën Tiranë-Durrës. Në këtë aks raportohet se disa pika të saj dhe ...
Përmbytjet, Tirana solidarizohet me Firencen dhe Toskanën. Veliaj: ‘Jemi të gatshëm të ndihmojmë në çdo rast nevoje’.
Tirana solidarizohet me Firencen dhe Toskanën në Itali, të cilat gjatë mbrëmjes së djeshme dhe ditës së sotme kanë pësuar përmbytje, si pasojë e motit të keq. Përmes një postimi në rrjete socia...
Kastrati Group sjell “Ryanair” në Shqipëri, nis fluturimet nga Rinasi, çmimi i biletës 15 euro.
Kastrati Group sjell kompaninë ajrore “Ryanair” në Shqipëri. Këtë të mërkurë është firmosur kontrata mes kompanisë ajrore dhe kompanisë shqiptare. CEO i kompanisë “Ryanair”, Michael O’leary dek...
Macron mbërrin në Tiranë, pritet nga kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama ka pritur në Pallatin e Brigadave presidentin francez, Emmanuel Macron. Ai nuk ishte i pranishëm në Samitin e Procesit të Berlinit që u zhvillua këtë të hënë në kryeqytet. ...
Mitsotakis “kërcënon” nga Tirana për çështjen Beleri: Shpresoj ta zgjidhim miqësisht
Nga Tirana, ku është i pranishëm në samitin e Procesit të Berlinit, kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, nuk harroi të fliste dhe për çështjen e Fredi Belerit, i zgjedhuri për kryetar bas...
Edhe Michel, nga Tirana, i drejtohet Kosovës dhe Serbisë: “Mos lejoni fantazmat e të shkuarës t’ju vjedhin të ardhmen!”.
Në takimin e zhvilluar ditën e sotme në kuadër të Samitit të Procesit të Berlinit mbajtur në Tiranë, Presidenti i Këshillit të BE, Charles Michel dhe një mesazh të qartë. Ai u shpreh se nuk mun...