Etiketa: tirana

Stresi paralajmëron Ardi Veliun: Ik deri të dielën ose do digjet Tirana në darkë
Reperi Arkimed Lushaj nga arratia pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt i ka bërë një paralajmërim drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.  Stresi i kërkon Veliut dorëheqje der...
Protestuesit në ditën e dytë, rrëbojnë Tiranën! Sulmohen ministritë, pemët dhe dekori! Policia hedh gaz lotsjellës
Ka nisur përpara Ministrisë së Brendshme protesta e radhës për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga policia. Dhjetëra të rinj janë mbledhur sërish, ashtu si një ditë më parë,. Protesta ës...
“Udhëheqësi” i protestës Stresi: A do e ngresh popullin, ku je o Ilir Meta, ku je?! Jemi këtu për Klodianin!
Protestuesit kërkuan praninë e Presidentit në shesh. Mes tyre, që ishin mbledhur përpara kryeministrisë dhe kërkonin drejtësi për Klodian Rashën, kishte të rinj që thërrisnin emrin e Ilir Metës. ...
Vrasja e Klodian Rashës, marshim proteste në Tiranë
Prej orës 11.00 të rinjtë demokratë kanë nisur një marshim protestë për vrasjen e të riut Klodian Rasha ditën e djeshme nga një efektiv policie, i cili tashmë është i arrestuar. Të rinjtë me ...
COVID në 24 orë/ 840 raste të reja, 16 të vdekur. 479 pacientë në 4 spitalet
840 raste të reja me COVID-19 dhe 16 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në vendin tonë. Janë kryer 2.374 testime në 24 orët e fundit, prej të cilave 311 testime janë kryer për arsye...
Bilanc i zi në Shqipëri, 19 viktima dhe 744 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit me Covid-19
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të shmangni lëvizjet e panevojshme dhe të kufizohen kontaktet, për të parandaluar përhapjen e COVID19. Të gjithë qytetarët duhet të res...
Ministria e Shëndetësisë/ Edhe 737 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19, duke mos e ulur asnjë moment vigjilencën për r...
COVID19/ Sot dita rekord infektimesh: 786 raste të reja dhe 11 viktima në vend.
  Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 786 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 11 qytetarë. Ndërkohë ...
Ilir Meta prapë i dehur: ‘Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë bjelloruse janë të papara…
Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Ilir Metën president opozitar që del i dehur shpesh herë në intervista televizive. Para se të futej në stadium "Baba Xhike" ka shthurrur gojën duke thënë se g...
COVID19/ Ditë e vështirë, 7 viktima dhe 490 raste të reja.
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 490 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 7 qytetarë. Ndërkohë betejën...
Faqja 10 prej 20« E para...89101112...20...E fundit »