Etiketa: tirana

Rreth 70 tifozë italianë u dëbuan dje nga Shqipëria
Pas përplasjeve dhe trazirave që shkaktuan mbrëmë në kryeqytet, rreth 70 tifozë italianë u kthyen mbrapsht në Itali. Me urdhër të autoriteteve shqiptare dhe italiane, trageti AF Marina nuk u nis d...
Finalja e Conference League/ 25 maji ditë pushimi për zyrtarët publikë në Tiranë, ndalim qarkullimi gjithë ditën.
Tirana e ‘paralizuar’ për një ndeshje futbolli! Ky është vendimi që ka marrë qeveria për datën 25 maj, ditën kur në kryeqytet do të zhvillohet finalja e Conference League, ndërmjet ekipit të Romës...
Shekulli i Amerikës në Tiranë/ Yuri Kim: “Gati për të festuar!”.
Me rastin e festimit të 100 vjetorit të marrëdhënieve midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, javën e ardhshme do të ketë aktivitete të shumta festive në vendin tonë. Ambasadorja e Shteteve të...
Java e zhvillimeve të rëndësishme politike, nga presidenti i ri te Asambleja e PS! Nesër Zelensky video-mesazh në Kuvend.
Nga Ermail Qori/ Java e parë e muajit maj duket se do të nisë me zhvillime të rëndësishme politike, që nga mesazhi që Volodomir Zelenski, presidenti i Ukrainës do të përcjell në parlamentin Shq...
Kryeministri Rama pret zyrtaren e lartë të DASH. Donfried takohet sot dhe me Alibeajn
Ndihmës Sekretarja e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike Karen Donfried është takuar sot me kryeministrin Edi Rama në Kryeministri. Ky i fundit e ka pritur zyrtaren e lartë të DASH në zyrën e tij...
Tryeza e Tiranës/ Yuri Kim: Siguria energjitike, ‘nuk mund të presim më pas pushimit të agresionit rus’.
”SHBA ka theksuar nevojën për të diversifikuar burimet e energjisë dhe koha është tani për të vepruar” -kështu u shpreh ambasadorja amerikane Yuri Kim, në takimin me një grup kompanish në tregun...
Ambasadori i Ukrainës në Shqipëri: 816 ukrainas që kanë kaluar kufirin janë këtu
Volodymyr Shukrov, ambasadori i Ukrainës në vend, ka shprehur mirënjohjen ndaj Shqipërisë. Në një intervistë për “Deutsche Welle”, ai ka folur po ashtu për refugjatët ukrainas që kanë ardhur në...
Raporti i DASH/ Reagon ambasada amerikane në Tiranë: Një gjyqësor i frikësuar i godet të drejtat e individit
  Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar me anë të një njoftimi zyrtar për raportin e fundit të DASH për të drejtat e njeriut. Përmes një postimi në Twitter, ambasada thotë se gjetjet në r...
Veliaj thotë se do të jetë kandidat për një mandat të tretë në krye të Tiranës.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka deklaruar për mediat shqiptare se “dëshiron të vazhdojë progresin në Tiranë, për t’i shkuar deri në fund projektit”. Kryeb...
Veliaj: Nesër dita pa makina në Tiranë!
Nesër, 22 mars,  qytetarët në Tiranë duhet të lënë makinat dhe të shkojnë në punë në këmbë, për t'i dhënë mundësi, të paktën për një ditë, mjedisit që të 'shpëtojë' nga ndotja e gazrave të çliruar...
Faqja 2 prej 2012345...1020...E fundit »