Etiketa: tirana

Pamje me dron/ Paralajmëruan protestë të madhe, por edhe ata që erdhën u larguan pas 2 orësh tubim para Kryeministrisë
Një pjesë e madhe e qytetarëve janë larguar pas 2 orësh tubim para Kryeministrisë. Organizatorët e protestës thanë se do të qëndronin para Kryeministrisë 24 orë deri në reagimin e qeverisë, por pa...
Rritja e çmimeve, qytetarët në protestë mrshojnë nga sheshi ‘Skënderbej’ drejt Kryeministrisë
Për të katërtën ditë me radhë, qytetarët janë ngritur në protestë duke kundërshtuar rritjen e çmimit të naftës dhe produkteve të shportës. Në kryeqytet protestuesit u grumbulluan rreth orës 11:00 ...
Qeveria shqiptare krijon komitet të posaçëm për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zyrtarizuar krijimin e një “komiteti të posaçëm” për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë.  Këtë deklaratë, numri një i qeverisë e dha gjatë ...
Veliaj: Tirana e gjitha e solidarizuar me Ukrainën. Ndihma në ushqime e veshmbathje drejt Kievit
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha sot se qytetarët shqiptarë po solidarizohen çdo ditë e më shumë me Ukrainën dhe se shumë shpejt kryeqyteti do të nisë ndihma drejt Kievit. Veli...
Padia kundër FSHF-së, Gjykata e Tiranës i jep të drejtë Bashkisë
Të enjten e 10 shkurtit, Gjykata e Tiranës i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës, në padinë që ky institucion, në cilësinë e aksionarit në Klubin e Futbollit Tirana, ka ngritur ku...
Disa e thërrasin: ‘O kriminel’/ Rama mbërrin në protestën e banorëve të 5 Majit, fton në Kuvend 3 prej tyre: ‘Përveç nënës, kush do të vijë!’
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në protestën e banorëve të 5 Majit, që u janë shembur banesat, të cilët prej një ore po protestonin para Kuvendit. Teksa shumë prej tyre ishin duke thirrur ‘k...
OSBE mbështet zgjatjen e mandateve të vetting-ut në Drejtësi
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri mëngjesin e 9 shkurtit i është bashkuar deklaratës së  Delegacionit të Bashkimit Evropian dhe të ambasadës së Shteteve të Bashkuara. Kjo në kuadrin ...
Erion Veliaj kallëzon në prokurori dy funksionarë të FSHF-së
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka kallëzuar penalisht dy funksionarë të FSHF-së të martën e 26 janarit. Kallëzimi i parë ka qenë për sekretarin e Përgjithshëm të fe...
Zgjedhjet në Shoqatën e Futbollit Tirana, Duka ‘blindon’ ambientet, nuk lejohen mediat!
Presidenti i FSHF-së, Armando Duka ka urdhëruar nxjerrjen jashtë të mediave nga mbledhja e Asamblesë së Shoqatës Rajonale të Tiranës që pritet të nisë nga çasti në çast, duke mbyllur çdo komunikim...
Tragjedia e 21 janarit, familjarët: ‘Dosja të shkojë në SPAK!’
 11 vite nga protesta e Partise Socialiste asokohe opozitë –  përpara Kryeministrisë dhe qeverisë së Partisë Demokratike, ku ngelën të vdekur katër qytetarë, familjarët ende kërkojnë drejt...
Faqja 3 prej 2012345...1020...E fundit »