Etiketa: tirane

Një ditë ‘kufi’: Vetëm 7 të infektuar, numri i të shëruarve- sa dy herë numri i të prekurve
24 orët e fundit mund të konsiderohen 'dita që ndau' rrezikun e koronavirusit në dy pjesë, ku pjesa më e madhe anon për nga fitorja mbi sëmundjen. Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e ...
30 viktima në Shqipëri/ MSH: 52-vjeçari që humbi betejën me COVID-19, prej 8 ditësh në reanimacion i intubuar
Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga koronavirusi në vend, ku një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm. Viktima është një burrë 50-vjeç, nga Kruja. Ai ishte prej disa ditësh i intubuar, nd...
Covid19/ Humb jetën një 60 vjeçar, viktima e 28 në Shqipëri
Ka humbur jetën një tjetër pacient i prekur nga Covid-19 në Tiranë. Viktima e fundit është një person rreth 60-vjeç i cili ishte në gjendje të rënduar shëndetësore. Gjendja e tij ishte përkeq...
Hysamedin Feraj i VV’së në Tiranë paralajmëron përplasje të qytetarëve
Zyrtari kontrovers i Vetëvendosjes në Shqipëri, Hysamedin Feraj, është lajmëruar sërish me akuza të rënda për kundërshtarët e liderit të tij, Albin Kurtit, shkruan gazeta Ezpress e Kosovës. Fer...
Në burgun 313 është kapur ‘i lirë, koronavirusi, 13 të infektuar në një ditë
Dita e sotme ka shënuar rekord të prekurish, më 29 raste të reja në total, 20 prej të cilave janë konfirmuar vetëm në Tiranë. Nga rastet e reja të 24 orëve të fundit, 20 janë në Tiranës, nga të...
Sot, kjo është dita e parë në Tiranë pa asnjë të infektuar me Covid19
Gjatë orëve të fundit janë konfirmuar 25 raste të reja me koronavirus duke e cuar në 609 totalin e të infektuarve në vendin tonë. Nga rastet e reja, për herë të parë që prej shpërthimit të sëmu...
Ditë izolimi, por makina në ‘bllok’ shkakton aksident të rëndë me tre makina të tjera.
Në aksident janë përfshirë tre makina dhe një motor, ku njëra nga makinat ka përfunduar brenda një dyqani, aty pranë. Ende nuk dihet se kush janë shkaqet e aksidentit, por dëshmitarët në vendng...
Një vrasës nga Lushnja qëllohet në Tiranë, flet drejtori i Policisë
Pamjet nga foto lart janë marrë nga vendi i ngjarjes ku ndodhi plagosja e dy personave, mes tyre një të kërkuar për vrasje dhe një kalimtare e rastit. Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara nga gaz...
COVID19/ Humbja e një pacienti 90-vjeçar në Infektivin e Tiranës e çon numrin në 22
Një pacient 90-vjeçar ka humbur jetën në spitalin infektiv, si pasojë e tromboembolisë pulmonare, duke e çuar kështu në 22 numrin e vdekjeve nga koronavirusi në Shqipëri. Raportohet se 90-vjeça...
Në Tiranë: shofer i deheur, hiqen patenta, gjobiten 116 këmbësorë paradite.
116 qytetarë janë gjobitur me 10 mijë lekë pasi janë kapur nga policia duke lëvizur në këmbë apo me biçikleta, pa ndonjë arsye apo emergjencë. Kjo shifër është një bilanc që Policia e Shtetit bën ...
Faqja 10 prej 42« E para...89101112...203040...E fundit »