Etiketa: tirane

Një djalë në Tiranë shkel me këmbë flamurin e Serbisë para ambasadës së Francës; përkrah Haradinajn
  Arrestimi i Ramush Haradinaj ka ndezur gjakrat e një djaloshi me emrin Leonard Dedaj. Ai ka shkuar para ambasadës së Francës në Tiranë dhe ka vënë nën këmbë flamurin e Serbisë. Ndërko...
Një hajdut bën bilancin e vjedhjeve në shtatë muaj.
  Sot u shfaq një hajdut që prishi gjithë lajmin ‘fjollë’ të policisë mbi rendin gjatë festave të vitit të ri. Hajduti u kap duke kryer vjedhje në një autobus në kryeqytet, dhe u arrestua ...
Ambasadori Lu këndon këngë fëmijësh në Ambasadën e Amerikës. VIDEO
Me sa duket, një video e publikuar nga një festë për Vitin e ri në Ambasadën e SHBA në Tiranë, është shpërndarë me qëllim që të tregohet para publikut se “ambasadori Lu është i shlodhur dhe i lumt...
Rreziku terrorist mbi ambasadën e Rusisë dhe “faktori i tretë” në Tiranë/ VIDEO
(FOTO: Selia e ambasadës së Rusisë në Tiranë)   Nga: Leart Skiro/ Ambasada e Rusisë në Tiranë ndodhet nën masa të rrepta sigurie. Pas atentatit në Ankara, ku mbeti i vdekur ambasador...
Në Tiranë takohen dy kryeministra, të dy cinikë ndaj BE
  (FOTO: Beata Szydlo, kryeministre e Polonisë) Sot, në Tiranë, zonja Beata Szydlo i bëri një vizitë homologut të saj shqiptar, Edi Rama Rama, i cili ka përpunuar sloganin cinik ndaj...
Në Tiranë ndjehet frymë e “ikjes” pas dështimit të të majtës në Europë
Nga Veritas.com.al/ Nuk ka si shpjegohet ndryshe veprimtaria e administratës e ditës së sotme, veç një ditë pas humbjes së kryeministrit të Italisë, leftist, Matteo Renzi. Po mblidhen të gjithë...
Erdogan i Turqisë vë thundrën në shkolla, së pari në “ministrinë katolike”.
Leart Skiro/ Veritas.com.al/ Më në fund, në shkollat e vendit sapo u shpërnda një shkresë qeveritare që urdhëron heqjen e çdo simboli që bezdis Erdoganin e Turqisë. Lapsi.al njoftoi se posedon ...
A digjen mbetjet spitalore mes nesh? Janë kancerogjene.
Ja si lëshon tym ky oxhak; ndodhet në rrugën "5 Maji", ose te Tregu i Madh i Uzinës Dinamo. Një qytetar na ka dërguar këtë video denoncuese nga Tirana. Ai u ankua pranë redaksisë së “Jeta Osh Q...
Sikur pronari i godinës, që ndërtohej përballë Argjendarisë, të kishte ndërtuar një skenë filmike krimi
Grabitësit e Argjendarisë, dje para mëngjesit, “kanë çarë 4 mure për të hyrë te floriri. Ky është muri i parë, nga ku janë futur dhe kanë dalë po këtu, duke ndjekur të njëjtin itinerar. Policia ka...
Kapet një kilogram kokainë, aty ku është vrarë heroi komunist i rinisë, Qemal Stafa
  Policia e Tiranës, sipas njoftimit të saj, lë për të nënkuptuar se rruga "5 Maji" në Tiranë po vëzhgohej prej kohe si një arenë ku qarkullonte droga. Fakti që Policia po priste telefonat...
Faqja 41 prej 42« E para...102030...3839404142