Etiketa: is_tag

PROTESTUESIT KTHEHEN TË RASKAPITUR NË SHTËPI, LIDERËT IKIN ME MERCEDESË
Sapo mbaroi protesta e Opozitës, liderët u panë që morën makinat ( më së shumti Mercedesë ) dhe u nisën disa në shtëpitë e Tiranës dhe disa të tjerë në shtëpitë e pushimit në periferi, o në bregde...
Reportazh/ Dita e Verës në Tiranë një ditë pas dhunës. Veliaj: Tirana ‘ çdo gjë xixë për nesër’
Protesta e së shtunës që u konsiderua ’e dhunshme’ nga Policia e Shtetit, i parapriu festës së Ditës së Verës, të shtyrë nga Bashkia e Tiranës më 17 Mars për shkak të motit të keq. Pllaka të sh...
Policia: ‘Turmë e dhunshme, tubim i paligjshëm’ i opozitës. Plagosen tre punonjës të Policisë
Përmes një deklarate të sapo shpërndarë për mediat, Policia e Shtetit e cilëson të paligjshëm tubimin e sotme të opozitës, madje shton se ‘turma ishte e dhunshme’. Për të zmbrapsur turmën se polic...
Nderi i lihet Flamur Nokës: Hap protestën, mban fjalimin, prin turmëën për rrethimin e qeverisë dhe thërret për qytetërim
Protesta e opozitës është hapur zyrtarisht nga ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka. Ai i ka ftuar protestuesit të bëjnë një marshim simbolik rreth Kryeministrisë. Protestuesit ka...
Opozita proteston me militantët e vet përsëri para selisë së qeverisë. Kërkon largimin e kryeministrit Rama
Opozita e bashkuar ka dalë sot me militantët e vet sërish para kryeministrisë, për të zhvilluar protestën e radhës kundër qeverisë Rama, të cilën e akuzon se ka fituar zgjedhjet nëpërmjet blerjes ...
Një njeri i mençur në protestën e opozitës: ‘Tre tepsitë…’
Dilaver Nela është padyshim protestuesi më i veçantë, që ka mbërritur para kryeministrisë, ndërkohë që pritet të vijnë mijëra mbështetës të tjerë të opozitës 54-vjeçari nga Laçi ka gjetur një f...
Rama përgjigjet: ‘E dashur Ema…, ja si është puna me shtëpinë pranë shkollës ‘Petro Nini’.
Edi Rama, kryeministër/ “E dashur Ema nuk e di çfarë di lidhur me ngjarjen e djeshme në pragun e banesës përveç videove dhe fotove të ofruara nga kanalet e portalet në kërkim të audiencës duke ...
5 nga 19 të arrestuarit për dhunë në protestë, mbetën në qeli.
Gjykata e Apelit la sot në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për 19 të arrestuarit në kuadër të protestës opozitare të 16 Shkurtit. Për 4 të arrestuarit dhe ish-kreun e INUV, Florenc...
Ajo është police, por u përball me Policinë për të mbrojtur shtëpinë e saj.
Një nga ‘heroinat’ që u përball dje në përleshjen me Policinë në afërsi të shkollës “petro nini’ në Tiranë, është punonjëse e Policisë. Blerta Dervishi, punonjësja e policisë të cilës dje iu de...
Përmbarimi tenton të zbatojë vendimin e gjykatës mbi truallin, “pronari’ i vë flakën. VIDEO
Ndërtesa ndodhet në Tiranë, pikërisht pranë ArTurbin, një ndërtesë e shënuar në mure prej kohësh me ‘letra’ të mëdha dërguar në Gjykatë. Por banorët nuk ishin pronarë të truallit dhe pronari kërko...