Etiketa: is_tag

Rama për pedagogët: Gjithë studentët më shkruajnë: ‘mos na lër në duar të tyre’.
Kryeministri Edi Rama ka përfituar nga një bisedë me studentët të Universitetit të Mjekësisë për të sulmuar pedagogët që kanë paralajmëruar grevë. Ai tha se kur pedagogët, të cilët i ka etiketu...
Rama studentëve: ‘Pakica pengon shumicën; shkoni në mësim që të mos humbni vitin akademik!’
“Pakica pengon shumicën që të zhvillojë mësim. Shkoni në mësim sepse do humbisni vitin akademik”- tha Rama. Kryeministri Edi Rama u është drejtuar kështu studentëve në një bashkëbisedim në sall...
Akoma nuk dihet motivi pse dhëndri vrau prindërit e gruas sot dhe veten në Tiranë
Në familjen Mata dita e sotme erdhi si ditë e fundit për dy kryefamiljarët Mata në  në Tiranë. Bujar Mata, 63-vjeç dhe bashkëshortja e tij 59-vjeçare Xhevahire Mata u ekzektutuan me armë zjarri...
LAJM I FUNDIT: Shoferi gjendet i pajetë brenda kamionit të tij afër Kamzës
Sipas raportimeve të para, shoferi që u gjet sot i pa jetë brenda makinës së tij, është një 50-vjeçar me inicialet V.L.. Ngjarja është shënuar në rrethinat e Tiranës, në vendin e quajtur ‘KthesA e...
ESSE/ Emigrantë të mallëngjyer…
Nga. L. Skiro/ Erdhën në Tiranë, sa u përqafuan me të dashurit dolën në bulevard që të takojnë njëri tjetrin dhe qeverinë. Para selisë së kryeministrisë hynë në tundimin që të lartësojnë një ku...
Atentat në Laprakë mbi dy të rinj, vdes vajza, djali plagoset rëndë
Orët e fundit një atentat kundër një çifti të rinjsh ka përfunduar tragjikisht: Është vrarë vajza dhe është plagosur rëndë djali. Identifikohen emrat e dy të rinjve që u qëlluan sot me armë zja...
Tërmet 3.3 ballë mes Tiranës e Krujës, sot në mëngjes.
Një tërmet me magnitudë 3.3 ballë është regjistruar sot në mëngjes në mes të Tiranës dhe Krujës. Sipas qendrës evropiane të sizmologjisë, tërmeti me thellësi 1 kilometra është regjistruar në or...
Dy komplote të Iranit dështuan: Një në Tiranë, një në Paris.
-Donald Trump vlerëson Tiranën për dëbimin e diplomatëve iranianë, sipas asaj qe u raportua mbi planin per të sulmuar ekipin kombëtar izraelit të futbollit; Teherani turfullon- BREITBART NEWS/...
Sivjet- festa pa ‘luftë’ në fund të vitit. Tre ministri firmosin një vendim: Të ndalohen në treg lëndët piroteknike dhe fishekzjarrët.
Ministria e Brendshme, e Mbrojtjes dhe e Financave dhe Ekonomisë kanë  firmosur ndalimin, me një urdhër, të hedhjes në treg të lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve. Në urdhër përcaktohen masa...
Ambasada e SHBA: KLP dhe KLGJ- këta janë në rendin e ditës/
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka kërkuar sot përmes Facebook që të ngrihen këtë javë KLP dhe KLGJ, përmes një ‘procesi të lirë’ të prokurorëve. Ambasada Amerikane në Tiranë vjen me...