Etiketa: tirane

Një vajzë nga Mallakastra i jep fund jetës në Tiranë, para Pallatit të Sporteve
Një ngjarje tragjike raportohet të ketë ndodhur këtë të martë në qytetin e Tiranës, një vajzë 24 vjeç ka kryer vetëvrasje. Sipas njoftimit paraprak të policisë një vajzë 24 vjeçare është gjetur...
Në policinë e Rinasit ka ‘infeksion’ kriminal; arrestohen dy policët e parë.
Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (ShÇBA) ka vënë në pranga dy punonjës policie. Bëhet e ditur se të arrestuarit janë punonjësit e policisë Almir Doda dhe Edmond Llaçini. Të arrestu...
Një pilot i dehur, denoncohet nga kolegu dhe ndalohet në Rinas. Po tjetri që nuk denoncohet?
Prej kohësh dihet se pasagjerët e avionëve janë të rrezikuar nga aventurat e pilotëve, ose faktorë të tjerë. Por kësaj here kjo u vërtetua edhe në Rinas. Një pilot i dehur zbritet nga kabina e ...
Arrestohet në Tiranë “i forti” i Shkodrës dhe ‘ushqim’ i politikës, Safet Bajri
Safet Bajri, i njohur ndryshe si “i forti” i Shkodrës është arrestuar mbrëmë në zonën e “Xhamllëkut” në Tiranë. Arrestimi i 34-vjeçarit u bë në kuadër të një procedimi penal të nisur nga Prokur...
Elisabeth Millard mbërrin në Shqipëri, njofton Ambasada e SHBA
Elisabeth Millard- krye-zëvendës e Ndihmës- sekretarit të Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, ka mbërritur në Shqipëri  për një vizitë tre ditore. Lajmin e ka bërë të ditur ambasada a...
Biznesmeni i dhunuar mbrëmë mohon të vëllanë dhe ‘lan shpirtin’.
Biznesmeni Andrea Zoga, i cili ra mbrëmë pre e dhunës ka treguar detaje nga ngjarja e rëndë. Ai tha se ishte dhunuar nga disa persona që mendon se janë pjesë e një bandë, ndërsa shtoi se nuk kisht...
Thirrja ‘boshe’ e Policisë së Tiranës ditën e nxënësve dhe një sjellje në Australi. VIDEO
Ndërsa Policia e Tiranës u ka bërë thirrje sot të gjithë shoferëve që do të lëvizin nesër në rrugët e Tiranës, ditë kur do të hapen shkollat; dhe thirrja është kjo: “Mundësisht kufizoni qarkullimi...
Skandal në Shtëpinë e Diplomacisë: 44 diplomatë kanë shpërdoruar 15,833,657 lekë.
Kontrolli i Lartë i shtetit urdhëron zhdëmtimin e arkës së shtetit nga 44 diplomatë të ministrisë së Jashtme të cilët kanë përfituar të ardhura nga lista e pritjes. 44 diplomatëve u kërkohet të...
Shantazhi në Strasburg: A të ndalon treni i jetës… nëse nuk ndërhyn në drejtësi?! Je pa punë! VIDEO
Fjalë për fjalë: “Më mori Engjëll Agaçi, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, e më thotë ç’e ke Ledi Biankun? ( Ledi Bianku- gyqtar përfaqësues i Shqipërisë në Gjykatën e Strasbu...
Djali me 2 armë dhe me një makinë luksoze zgjon Tiranën në spekakël horror, përplas 7 makina dhe rrezikon jetë.
( FOTO: Një nga 7 makinat e përplasura gjatë spektaklit horror)/  Një skenë e frikshme ka ndodhur në rrugë në Tiranë, në orët e vona të mbrëmjes. Një automjet Volkswagen Touareg nuk i është bin...
Faqja 5 prej 15« E para...34567...10...E fundit »